społeczeństwo

Szczepionki zabijają?!

W Polsce trwa obecnie zagorzała debata na temat szczepień. Coraz mocniejszy głos po stronie antyszczepionkowców doprowadza do sytuacji kiedy to rodzice i wychowawcy małych pociech zadają sobie pytanie: Szczepić? Czy nie szczepić?

Kilka dni temu skończyłem 28 lat swojego życia. Postanowiłem przejrzeć swoją kartę szczepień. Hmm… karta jest pokaźna a ja mam zaliczone wszystkie obowiązkowe szczepienia. Zadaję sobie pytanie czy te szczepienia udaremniły w moim organizmie rozwój jakiś chorób oraz czy mogły spowodować coś co może za kilka, kilkanaście lat się uaktywnić…

Dlaczego nikt nie pytał mnie o zdanie?!

Gdy widzę informacje w mediach gdzie młody chłopak oskarża swoich rodziców o to, że wyrażali zgodę na jego szczepienia to zaczynam się zastanawiać dlaczego nie zaczepili go na głupotę!

Jak można po latach karmienia, sponsorowania i wychowania zarzucać swoim rodzicom działania na swoją szkodę!? Nigdy w życiu nie zgnoił bym swoich rodziców za decyzję jakie za mnie podejmowali! Czy jeśli szczepili mnie na wszystkie możliwe choroby to oznacza, że robili mi ogromną krzywdę?! Każdy rozsądny rodzic chce bronić swojego dziecka przed każdym możliwym zagrożeniem! Chwała rodzicom za ich trud i niekiedy ciężkie decyzje z jakimi muszą się borykać!

Jestem dymny, że zdecydowali się na zaszczepienie mnie a ja sam czuję się znakomicie! Być może jest tak, że uratowali mi tym życie?!

O co w tym wszystkim chodzi?!

Zastanawiam się czy to jakaś moda?! Gdy czytam hasła ,,Szczepionki zabijają,, to chce mi się po prostu śmiać. Wszystkie przedstawiane dowody na to, że szczepionki są szkodliwe są wyssane z palca a osoby, które tak mocno walczą z zniesieniem obowiązku szczepień nie mają pojęcia o tak naprawdę robią sobie i wszystkim z ich najbliższego otoczenia. Od dziesiątek lat, każdy się szczepi i nigdy nikt nie robił z tego faktu wielkiego halo! To jakaś moda na walkę z czymś co ma zagłuszyć inne problemy społeczne w Polsce.

Jednego jestem pewien, że należy natychmiast przeciwdziałać w rozprzestrzenianiu się mafii lekowych. Obecna sytuacja w Polsce kojarzy mi się z wykańczaniem wszystkich tych, którzy czekają na swoją emeryturę. To zagłuszanie tematu braku odpowiednich leków w Polsce i finansowaniu z NFZ środków zwalczających raka! To aby nie to jest poważnym problemem w Polsce? Mam poczuje, że emeryt w Polsce jest wykluczany tylko dlatego, że już nie pracuje a wybiera ze swojej puli zgromadzone pieniądze. Wybaczcie, ale większość osób ma wrażenie że obecny stan dostępu leków w Polsce ma za zadanie wykończyć tych najbardziej dotkniętych przez los. To coś w rodzaju jakiejś tajemniczej ręki, która manipuluje opinią publiczną w taki sposób aby nikt nie mógł dopominać się o swoje. Większość z osób na Konstytucję RP, która jasno mówi, że życie każdego obywatela jest najwyższą wartością a państwo ma za zadanie je bronić. U nas to nie działa! Kolejki, brak dostępów do odpowiednich leków, kulejąca służba zdrowia to tylko kilka z najpoważniejszych zagrożeń z jakimi muszą spotykać się obywatele.

Polska powinna znieść obowiązek szczepień?

Większość praw w Polsce zakłada nam kaganiec. Zakazuje się znacznie więcej niż w innych krajach Europy. Polska ma problem z edukowaniem obywateli i nie ma żadnych umiejętności edukacyjnych. Mamy bardzo poważny dostęp do nowoczesnego lecznictwa i wynagradzaniem najlepszych lekarzy w kraju. Ci, którzy byli dla nas bardzo ważni i niezwykle potrzebni wyjechali do innych krajów. Gdy czytam, że PiS jest zły a PO jest świetne lub odwrotnie to zaczynam zastanawiać się nad inteligencją niektórych ludzi. Od 1989 roku w Polsce nic się nie zmieniło! Mamy w polityce kogoś nowego? Jakąś twarz, która byłaby w stanie dokonać jakich zmian? To jedni i ci sami! Zmieniają się tylko ich poglądy polityczne i banery wyborcze, które akurat w tym momencie są najbardziej chodliwe. Obowiązek szczepień istnieje od wielu lat i dopiero od kilku lat ktoś się obudził. ,,Ja nie szczepie,,! to nie szczep i płać kare finansową. Zadajmy sobie proste pytanie. Masz zaszczepione dziecko i wysyłasz je do szkoły gdzie żadne dziecko nie ma szczepień? Wyślesz? Wyślesz, bo swoje szczepiłeś, ale mimo to się boisz. Większość Polaków i tak uważa, że szczepionki nie pomagają, ale też nie szkodzą i taka jest prawda!

Tak więc temat szczepień i antyszczepionkowców ma być tematem zastępczym dla rozkładającej się służby zdrowia. Mamy celowo tracić czas na debatę gdy za naszymi plecami starzejące społeczeństwo nie jest w stanie godnie się leczyć. Myślicie, że przekupicie emerytów 1100 zł? Będzie lżej, bo pogrzeb stanie się o wiele tańszy! Nie dajmy się manipulować i wodzić za nos! Rozejrzyjmy się dookoła i sami oceńmy czy ta walka ma sens? Walczmy o dostęp do leków i lepszą opiekę medyczną! Krzyczmy o godne traktowanie emerytów, którzy już zapracowali na Polskę.

CHCE DOSTĘPU DO LEKÓW! CHCĘ LEPSZEJ SŁUŻBY ZDROWIA!

%d bloggers like this: