Czas zapiszczeć wykrywaczami pod sejmem!

Karta poszukiwacza! Dziś to jest dla nas najważniejsze! Wszyscy Ci, którzy kochają zabytki i chcą wzbogacać publiczne muzea powinni być razem!

Obecna sytuacja poszukiwaczy zabytków w Polsce jest tak skomplikowana, że większość pasjonatów rezygnuje z uprawiania swojej pasji! Strach i obawa przed konsekwencjami jest silniejsza niż realizacja swoich marzeń. Wszyscy dobrze wiemy, że większość znalezionych w ziemi przedmiotów to śmieci! Wiele osób chodziło z wykrywaczami razem z workiem na śmieci i oczyszczało teren poszukiwań ze śmieci.

My obywatele powinniśmy domagać się zmian w prawie oraz możliwości rejestracji swojej działalności. Chcemy mieć możliwość szukania w takich miejscach jak tereny orne oraz nieużytki, tereny prywatne ( ze zezwoleniem właściciela). Polscy poszukiwacze nie chcą szukać na stanowiskach archeologicznych! Chcemy być kontrolowani przez władzę, ale własną pasję chcemy zarejestrować. Nie chcemy wrzucania do jednego worka z bandytami, którzy sprzedają Polskie dobra za granicę dla uzyskania korzyści majątkowych.

Wiele osób pisało, że jest w stanie zapłacić państwo 200-300 zł tylko po to by spokojnie chodzić z wykrywaczem. Obywatele chcą się rozliczać i chcą pomagać archeologom. Każdy poszukiwać chce wspierać konserwatorów zabytków oraz archeologów. Wielu poszukiwaczy zgłasza nowe stanowiska archeologiczne, dba o miejsca pamięci. Walczy ze sprzedażą Polskich dóbr kultury i chce stabilizacji prawa.

Kochani poszukiwacze! Czas na działania! Musimy współpracować razem! Większość z Was powie chce mieć ,,Kartę Poszukiwacza,, chce legalnie uprawiać swoją pasję i chce wspierać lokalne państwowe muzea. Poszukiwacze nie chcą nagród i oklasków! Chcą pokazać piękno Polskiej historii pozostawiając coś od siebie w gablotach muzeum.

Mam nadzieję, że razem rozpoczniemy walkę pod Sejmem RP! Może powinniśmy przyjechać do Warszawy z wykrywaczami i pokazać ilu nas jest?!

Reklamy
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close