Czas zapiszczeć wykrywaczami pod Sejmem!

Karta poszukiwacza! Dziś to jest dla nas najważniejsze! Wszyscy Ci, którzy kochają zabytki i chcą wzbogacać publiczne muzea powinni być razem!

Obecna sytuacja poszukiwaczy zabytków w Polsce jest tak skomplikowana, że większość pasjonatów rezygnuje z uprawiania swojej pasji! Strach i obawa przed konsekwencjami jest silniejsza niż realizacja swoich marzeń. Wszyscy dobrze wiemy, że większość znalezionych w ziemi przedmiotów to śmieci! Wiele osób chodziło z wykrywaczami razem z workiem na śmieci i oczyszczało teren poszukiwań oczyszczając dzikie wysypiska.

My obywatele powinniśmy domagać się zmian w prawie oraz możliwości rejestracji swojej działalności. Chcemy mieć możliwość szukania w takich miejscach jak tereny orne oraz nieużytki, tereny prywatne ( ze zezwoleniem właściciela). Polscy poszukiwacze nie chcą szukać na stanowiskach archeologicznych! Chcemy być kontrolowani przez władzę, ale własną pasję chcemy zarejestrować. Nie chcemy wrzucania do jednego worka z bandytami, którzy sprzedają Polskie dobra za granicę dla uzyskania korzyści majątkowych.

Wiele osób pisało, że jest w stanie zapłacić 70- 100 zł. tylko po to by spokojnie chodzić z wykrywaczem. Obywatele chcą się rozliczać i chcą pomagać archeologom. Każdy poszukiwać chce wspierać konserwatorów zabytków oraz archeologów. Wielu poszukiwaczy zgłasza nowe stanowiska archeologiczne, dba o miejsca pamięci. Walczy ze sprzedażą Polskich dóbr kultury i chce stabilizacji prawa.

Kochani poszukiwacze! Czas na działania! Musimy współpracować razem! Większość z Was powie chce mieć ,,Kartę Poszukiwacza,, chce legalnie uprawiać swoją pasję i chce wspierać lokalne państwowe muzea. Poszukiwacze nie chcą nagród i oklasków! Chcą pokazać piękno Polskiej historii pozostawiając coś od siebie w gablotach muzeum.

Niebawem przedstawiony będzie projekt obywatelski zmian przepisów ustawy o Ochronie Zabytków. Mam nadzieję, że rząd pochyli się nad tymi zmianami i zechce się z nami rozmawiać. Wiem, że nie będzie łatwo, ale nie można się cofnąć nawet o krok. Musimy się liczyć, jest nas wielu i musimy walczyć o nasze prawa. Jeśli dalej będziemy pomijani przez władzę będziemy musieli spotkać się na Wiejskiej, by wykrzyczeć nasze niezadowolenie. Już dziś liczę, że w tej sprawie będziemy jedną wielką rodziną i będziemy się wzajemnie wspierać. Przed nami 2020 rok! Już za długo czekaliśmy na zmiany, miało być lepiej… Jest coraz gorzej!

Jeśli dochodzi do sytuacji kiedy zatrzymuje się na 3 mies. jedynego żywiciela rodziny za to, że chodził z wykrywaczem. Znaleziono przy nim kilka zdartych monet a w internecie organizuje się zbiórkę pieniędzy aby rodzina nie popadała w tarapaty to oznacza, że jest najwyższy czas aby działać!

Podobny obraz

Prawo dla jednych jest bezwzględne a dla innych tylko lekkim straszakiem to w jakim kraju żyjemy? Dziś ten kto jest popularny i ma pieniądze na prawników zostaje uniewinniony za przejechanie staruszki na przejściu, mimo że nie miał dokumentów, oraz niesprawny samochód?! To czy dalej można marzyć o to, że ktoś się w końcu obudzi?!

Mam nadzieję, że razem rozpoczniemy walkę o nasze prawa pod Sejmem RP!

Jeśli obywatelski projekt nie przejdzie powinniśmy przyjechać do Warszawy z wykrywaczami i pokazać ilu nas jest?!