Bez kategorii

Pierwszy taki wyrok w Polsce! Trzy miesiące więzienia za znęcanie się nad karpiami! Słusznie?!

Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał w poniedziałek 59-letniego Wojciech C., oskarżonego o znęcanie się nad karpiami ze szczególnym okrucieństwem, na 3 miesiące bezwzględnego więzienia i przepadek gilotyny, przy pomocy której obcinał rybom głowy. Wyrok nie jest prawomocny.

Przez wiele lat trudno było doczekać się wyroku bezwzględnego więzienia dla osób znęcającymi się nad zwierzętami. Dziś Po raz pierwszy w Polsce zapadł wyrok 3 miesięcy bezwzględnego wiezienia. Choć sam wyrok nie jest prawomocny to już słychać głosy zaskoczenia, że sam wyrok jest zbyt surowy. Inni podkreślają wręcz, że często sądy ogłaszają niższe wyroki za pobicie człowieka.

W Polsce musimy zrozumieć, że nie ma większej ilości przypadków znęcania się nad zwierzętami niż w latach poprzednich. Większość spraw w Polsce po prostu jest bardzo mocno nagłaśniana co dla niektórych jest po prostu szokujące. Znaczna część osób myśli, że przypadków przemocy wobec zwierząt jest coraz więcej… a to jest oczywiście nie prawdą!

Baner MaxiTrade - platforma inwestycyjna

Żyjemy w czasach kiedy my ludzie bardzo mocno związaliśmy się ze zwierzętami domowymi. Większość z nas ma w domu psa lub kota. Ogromną część własnego czasu poświęcamy właśnie im. Przywiązanie i miłość do zwierząt towarzyszy nam bardzo mocno a każde cierpienie zwierząt wywołuje u nas bardzo duże emocje.

Jakiś czas temu telewizja TVN przy udziale programu UWAGA nagłośniło sprawę uboju krów w jednej z polskich rzeźni. W okrutny sposób potraktowano tzw. ,,leżaki” czyli krowy nie nadające się do uboju ze względu na stan zdrowia. Co gorsza sprzedawano mięso takich krów i podawana no Polskich a także zagranicznych stołach co mocno odbiło się na polskim eksporcie mięsa do Europy.

Wyrok zbyt surowy?!

To pierwszy taki wyrok i możliwe, że nie ostatni. Zaczynamy zauważać ogromny problem jakim jest traktowanie zwierząt i ich ubój. W Polsce ubój bez ogłuszania jest zabroniony. Pytanie czy gilotyna jest złym sposobem na zabicie karpia? Odpowiem! Jest to po prostu nieludzkie i niebywałe jak można w taki sposób zabić zwierzę ( nie ma znaczenia czy to Karp). Mogliśmy zobaczyć ten film i usłyszeć odgłos miażdżenia głowy zwierzęcia! Ta gilotyna była tempa! Sprawca tego czynu po prostu w sposób skandaliczny zabijał zwierzęta! Wyrok jest słuszny i powinien przestraszyć wszystkich tych, którzy dopuszczają się tak karygodnego postępowania względem bezbronnego zwierzęcia. W Polsce problem polega na tym, że wyroki za inne podobne przestępstwa są za niskie! Jeśli ktoś latami głodzi, bije lub wiesza zwierzęta dostaje grzywnę lub wyrok w zawieszeniu to jest to po prostu skandaliczne! Skandalem jest też to, że osoba która pod wpływem alkoholu zabija kogoś na pasach lub powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym dostaje bardzo zbliżone do tych które stosuje się za maltretowanie zwierząt. Należy natychmiast zmienić prawo i karać znacznie surowiej w przypadku zabójstwa człowieka samochodem pod wpływem alkoholu. Gdy w ten sposób postawimy całą sprawę to wyrok 3 miesięcy za gilotynowanie karpi nie zrobi na nas tak mocnego wrażenia.

Lęk skatowanego szczeniaka.

O tym w mediach nie słyszymy, ale w całej Europie mamy problem ze znęcaniem się nad zwierzętami w ogromnych farmach, które masowo eksportują jaja z chowu klatkowego, dzikie farmy norek czy rosnące jak grzyby po deszczu prywatne hodowle psów rasowych.

Każde zwierzę też odczuwa ból! I nie mogę czytać tekstów tych pseudo inteligentów, którzy piszą o rozdeptaniu mrówki na chodniku! To nie jest odpowiednie porównanie! Po ludzku reagujmy na cierpienie zwierząt tak samo jak i ludzi! Zgłaszajmy wszelkie podejrzenia o znęcaniu się nad zwierzętami. Nie bądźmy bierni przez cały rok, nie tylko w grudniu kiedy sklepy nagle stawiają ogromne sztuczne baseny z karpiami.

%d bloggers like this: