społeczeństwo

Emerytura po 40-latach pracy?!

Już w maju do emerytów ma trafić rządowe świadczenie 888 zł netto tzw. trzynasta emerytura. Wszystko było by piękne gdyby nie fakt, że samo świadczenie w dłuższej perspektywie nie pomaże emerytom lepiej i godniej żyć. Nie chcę już pisać o swoich podejrzeniach co do tego świadczenia ponieważ każdy w myślach ma jedno… niebawem wybory.

Poważnym problem emerytów jest taki, że mimo osiągnięcia lat pracy i zasłużonej emerytury nadal ich wypłacane środki są opodatkowane i to jest ogromnym problemem emerytów. Każdy z emerytów z większą radością przyjął by informację, że ich emerytura od dnia dzisiejszego nie podlega opodatkowaniu. Wtedy rząd może uczciwie powiedzieć pomogliśmy emerytom. Każdy emeryt z samej rezygnacji opodatkowania otrzymał by od 200 do nawet 500 zł miesięcznie więcej niż w chwili obecnej. A niech i będzie te równe 300 złoty więcej dla każdego! Mało?! 888 zł tzw. trzynastki nie rozwiązuje żadnego problemu. To pomoc jednorazowa. Na moje pytanie co zrobi Pan/Pani z dodatkową emeryturą?! Odpowiedź jest prosta ,,Kupię węgiel na zimę ale jeszcze zabraknie..”

40 lat pracy to dla rządu za mało!?

Były szepty, jakieś propozycje i cisza… Wielu z Was pracujących od wielu lat czeka kiedy będzie mógł spokojnie przejść na emeryturę. Pracujecie już 40 lat, ale brakuje Wam lat pracy… i musicie pracować nadal. Jest to kara dla obywatela za to, że od młodych lat podejmował pracę. Nie mogę się doczekać kiedy ktoś w Polsce wpadnie na pomysł pomocy dla osób pracujących 40 lat. Znam wiele osób, które pracuje przez całe swoje życie jako pracownicy fizyczni i bardzo często ich praca polega na ogromnym wysiłku przy zmiennej temperaturze. Po osiągnięciu 40 lat pracy bardzo wiele osób nie doczeka się swojej emerytury ze względu na swój stan zdrowia.

Mam wrażenie, że państwu jest to na rękę i tylko czekają na moment kiedy pracownik nie zdąży odebrać swojego pierwszego świadczenia. To uderza we wszystkich obywateli ponieważ przez 40 lat pracy, nawet pracownicy umysłowi tracą swoje zdrowie psychiczne a swoich obowiązków nie są w stanie wykonywać dobrze tak jak jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Ilu z Was drodzy emeryci czeka na moment kiedy pojedziecie na wymarzoną wycieczkę za granicę by w końcu odpocząć? To tylko w zachodniej Europie jest możliwe. W Polsce emeryta nie stać na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, nie wspominając już o lekach ponieważ miejmy świadomość, że wielu z nich nie wykupuje wszystkich lub wcale! Nie ma co marzyć o jakiś wakacjach w ciepłych krajach by wygrzać swoje spracowane, stare kości….

To są poważne problemy emerytów w Polsce i wszystkich, którzy od młodych lat pracują osiągając 40 lat pracy i nie są w stanie przepracować do odpowiedniego wieku emerytalnego. U nas jest tak, że póki pracujesz jesteś potrzebny! Życie staje się cięższe, starzejesz się to państwo traktuje Cię jak starą lokomotywę, którą można zepchnąć na bocznicę.

Chcę mocno podkreślić, że nie jestem przeciwnikiem świadczenia 888 zł netto dla każdego emeryta. Myślę, że nie jest to rozwiązanie problemu Polskich emerytów. Kluczem do rozwiązania jest godne wynagrodzenie za wiele lat ciężkiej pracy. Nie wolno karać emeryta podatkami ponieważ już swoje w życiu uczciwie zapłacił. Trzeba z należytym szacunkiem traktować każdego emeryta i kto jak nie państwo powinno to podkreślać za każdym razem kiedy tworzy prawo dla seniorów. Opieka medyczna powinna być dla seniora zawsze szeroko otwarta i nie wyobrażam sobie jak emeryt czy rencista może czekać w godzinnych kolejkach na wizytę do specjalistów. Państwo nie może przypominać sobie o seniorach raz w roku!

Jak myślicie ilu emerytów doczeka swojego pierwszego świadczenia emerytalnego?!

%d bloggers like this: