społeczeństwo

Mistrzyni Świata Joanna Mazur żyje w skandalicznych warunkach!

Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka biorąca udział w „Tańcu z gwiazdami” zaprosiła widzów do swojego skromnego życia. W odcinku, przed występem sportsmenki pokazano warunki, w jakich mieszka biegaczka.  Jurorzy byli zażenowani a na wizji polały się łzy!

– Chciałbym powiedzieć coś na temat filmu, który widzieliśmy wcześniej. Oczywiście jestem wzruszony, ale muszę też powiedzieć, że jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać piłkarza z trzecioligowego klubu. Przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale tu stoi mistrzyni świata. Jeszcze raz czuję się zażenowany, a z Ciebie Joasiu jestem dumy – powiedział Andrzej Grabowski po występie Joanny Mazur, niewidomej lekkoatletki, która na parkiecie, pomimo tego, że nie miała okazji oglądać większości tańczonych przez nią tańców, radzi sobie znakomicie.

Joanna Mazur Mistrzynią Świata!

Joanna Mazur już w wieku siedmiu lat zaczęła tracić wzrok. Już w szkole miała ogromne problemy. Rówieśnicy nie potrafili zaakceptować jej choroby. Joanna mówiła o tym jak jej koledzy w szkole podkładali jej plecaki pod nogi. Często się wyśmiewali gdy czytała przy pomocy lupy.

W internecie zorganizowano zbiórkę na popularnym portalu pomagam.pl.

https://pomagam.pl/joannamazur?fbclid=IwAR1RHwIfct8p_zDwlDI0ntQBOURsCNeGuavcdJIDKSU_GLyog66emu8vBOU

Joanna Mazur (ur. 13 marca 1990 w Szczucinie) – polska lekkoatletka niepełnosprawna, multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016.  Jej niepełnosprawność klasyfikowana jest w kategorii T11. Uhonorowana została tytułem najlepszej lekkoatletki niepełnosprawnej w Polsce w 2017 rok Wzrok zaczęła tracić w wieku 7 lat. W wieku 13 lat całkowicie utraciła wzrok, z tego powodu zmuszona była zmienić szkołę i uczęszczać do placówki specjalistycznej w Krakowie.Po zakończeniu studiów rozpoczęła treningi biegowe. Ze względu na swoją sytuację, musiała zacząć szukać partnera (osoby prowadzącej podczas biegu) W 2016 na mistrzostwach Europy w Grosotto zdobyła brąz na dystansie 100 metrów i złoto na 200 metrów. Dwa lata później, 2018 roku w Berlinie, zdobyła cztery medale: brąz na 100 metrów, srebro na 200 oraz złoto na 400 i 1500 metrów W 2017 sięgnęła po trzy medale na mistrzostwach świata: złoto na 1500, srebro na 800 i brąz na 400 metrów.

Nie da się nie zauważyć ogromną skromność i pokorę Joanny Mazur. Mimo, że na co dzień zmaga się z przeciwnościami losu tańczy niesamowicie. Smutny jest fakt, że reprezentowała nasz kraj, dawała nam niesamowite emocje a sama nie ma godnych warunków do życia!

%d bloggers like this: