społeczeństwo

Nie ma 1000 zł dla nauczycieli. Jest 500+ na krowę!

Brak odpowiedniej reakcji rządu na obecną sytuacje w Polskim szkolnictwie doprowadziło do sytuacji kiedy to będziemy mieli protest rozpoczynający się od 8 kwietnia.

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji regionalnej partii przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Wśród propozycji prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników: najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. 

Nie wspomniano nic o rozwiązaniu problemu Polskich nauczycieli. Ostatnio Beata Szydło stwierdziła, że nie ma środków na spełnienie żądań nauczycieli. Dziś mamy jakiś kabaret połączony z rozdawnictwem na skalę jakiej jeszcze nie było! Rząd jest w stanie obiecać wszystko tylko by utrzymać się przy władzy. Rozdaje pieniądze podatników lub te których jeszcze nie ma. Wiele osób zaczyna naprawdę obawiać się czy obecna polityka rządu nie doprowadzi Polski na skraj bankructwa.

Rozumiem, że trzeba wspierać Polskie rolnictwo, ale pieniądze nie rozwiążą istniejącego problemu. Dziś mamy bardzo złą politykę rolną. Rolnicy mają ograniczenia skupu swoich plonów oraz trzody chlewnej. Trudno konkurować z takimi krajami jak Niemcy czy Rosja. Należy otworzyć rynek i umocnić Polskie rolnictwo na arenie międzynarodowej. Dziś Polscy rolnicy sprzedają swoje produkty za niewielkie sumy generując wysokie straty.

Baner Amazon - voucher

Pominięcie nauczycieli może pogrążyć obecny rząd a co za tym idzie pogłębić ogromny kryzys. Jeśli dziś na konwencji słyszymy, że krowa jest warta 500 zł a wcześniej, że nauczyciel nie zasługuje na 1000 zł. Czegoś tutaj nie rozumiem… czym kieruje się obecny rząd?

Polska krowa dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu!

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński podkreślił szczególne znaczenie wspierania rolników, którzy hodują zwierzęta „z własnego chowu”, stosują w hodowli zwierząt samodzielnie produkowaną paszę i zapewniają zwierzętom dobrostan. Takie gospodarstwa miałyby otrzymać „bardzo poważne wsparcie”. Podkreślił, że dopłaty będą ze środków Unijnych. Trudno uwierzyć w zwiększenie dodatków Unii dla Polskich rolników z jednego prostego powodu. PiS ma z Unią na pieńku… ciężko tu mówić o współpracy. Myślę, że jest to specjalny zabieg tak aby nauczycielom nie było żal, że krowa ważniejsza jest od człowieka… Nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

%d bloggers like this: