Dziwię się, gdy widzę moich byłych nauczycieli w tak dobrej formie.

Jak w każdym przypadku ile ludzi tyle opinii. Jedni pytają, dlaczego nauczyciele strajkują skoro mają wysokie zarobki. Inni popierają i wspierają nauczycieli.

Każdy inteligenty człowiek wie, że każdy nauczyciel zarabia różnie w zależności od tego, jakie kwalifikacje posiada oraz w jakich szkołach uczy. Kilkanaście lat temu zakończyłem naukę w szkole i napiszę szczerze, dziwię się gdy widzę moich byłych nauczycieli w tak dobrej formie. Łatwo nie mieli a młodzież nie była skora do współpracy. To codzienna batalia o ciszę i spokój na lekcjach. Brak posłuszeństwa ucznia w stosunku do nauczyciela to najmniejsze sposób na pokazanie pogardy nauczycielowi. Widziałem wiele i wiele słyszałem. Kiedyś to było zabawne i mnie nie ruszało. Dziś szokuje i skłania do refleksji. Nie chcę już wgłębiać się w temat kiedy to nauczyciele pracują w kilku szkołach ganiając z jednej szkoły do drugiej, bo to chyba wie każdy? Pytanie jak poradzić sobie z młodzieżą, która ignoruje nauczyciela? Ilu z Was drodzy nauczyciele wychodziło ze szkoły z płaczem, bo jakiś gówniarz po zwróceniu mu uwagi powiedział ,, i tak mi ch*j zrobisz!”. Nauczyciel mimo, że walczy z młodszym od siebie przeciwnikiem to nie ma żadnych szans i praw! Wystarczy jedno źle skierowane słowo do ucznia i może skończyć się to naganą a nawet dyscyplinarką. Kiedyś nauczycielom było bardzo ciężko a dziś?!

Baner 5000 w tydzień! Poradnik zarabiania pieniędzy!

Jeszcze kilka lat temu siedziałem w ławce i wiem co piszę! Od wielu lat system edukacji woła o reformy. Nikt nie pochylał się nad uczniami i nauczycielami. Każdy milczał i nie robiono z tym kompletnie nic. Wiecie co mnie wkurza? Pan Broniarz za późno przypomniał sobie o potrzebach nauczycieli. Dlaczego nie krzyczał kiedy to Pan Tusk z kolegą Schetyną mieli władzę!? O to my wszyscy powinniśmy mieć żal. Nie mogę pojąć jak można sponsorować Telewizję Publiczną środkami z budżetu państwa w kwocie ponad 1 mld złotych skoro Kurski tak bardzo chwali się słupkami oglądalności! To gdzie są te pieniądze za reklamy?! Druga sprawa to o. Tadeusz Rydzyk! Na jego szkołę pieniądze są! Ile to już było tych dofinansowań?! I co, jak tak pięknie wszystko podliczymy to będzie na podwyżki dla nauczycieli!

Nie che wrzucać wszystkich do jednego worka, ale reguła jest dość prosta na dwadzieścia pięć osób w klasie zdarza się mieć jednego w klasie, którym na niczym nie zależy. To zakłóca prowadzenie lekcji. Cierpią uczniowie i nauczyciel a materiału jest tyle, że taka Pani Zalewska musiała się tego wszystkiego teraz uczyć w takim tempie to usiadła by z płaczem w kącie. Dziś nie szanuje się pracy nauczycieli i taka jest prawda!

Napiszę na koniec tyle… Nie poddawajcie się i walczcie do końca!

2 komentarze

  1. Szkoda, że nie walczyli z kolejnymi durnymi reformami.
    Informacyjnie dopiero kiedy zacząłem pracować w szkole, zobaczyłem jak to jest. Srsly, w szyscy inni mają tylko mgliste „wrażenie”, że wiedzą.

Dodaj komentarz