Oświata potrzebuje reform!

Czas myśleć o całej oświacie w Polsce. 1000 zł nie rozwiąże problemu w Polskich szkołach. Jest bardzo wiele potrzeb, które wymagają by nad nimi się poważnie pochylić. Mam wrażenie, że strajk nie idzie w takim kierunku w jakim powinien. Za mało tutaj o uczniach a za dużo forsie.

Należy pomyśleć o całokształcie dzisiejszego szkolnictwa. Program jest tak przeciążony, że uczniowie muszą w bardzo dużym tempie oswajać ogromną ilość wiedzy za, którą są bardzo mocno rozliczani. Czas pomyśleć o zmianie w kanonach lektur. Dziś mam wrażenie, że większość uczniów codziennie idzie do szkoły szykując się jak do odbycia jakieś walki na śmierć i życie. Plecaki wypełnione niepotrzebnymi książkami. Często same materiały do nauki są tak drogie, że wielu rodziców po prostu na nie nie stać. Oczywiście, że są osoby które świetnie przyswajają ogromne ilości wiedzy, ale większość ma poważne problemy.

Często jedynym rozwiązaniem dla rodzica, żeby pomóc dziecku jest wykupienie korepetycji. Nie ma co wspominać w rozwijaniu pasji, chwil dla sportu i rozwoju fizycznego skoro dziecko nie ma na to czasu. Nie ma możliwości aby Wasze pociechy chodziły non stop przez 12 godzin w ciągu dnia i mogły wypełnić wszystkie swoje obowiązki. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że mamy problem z szacunkiem do nauczyciela. Tylko aby otrzymać taki szacunek należy z uczniem pracować cały rok i dać mu możliwość zdania wszystkich egzaminów. Nie chcę nawet myśleć ale w ciągu tych dni wylało się łez ze strachu i braku pewności, co będzie dalej? Każdy ma prawo walczyć o swoje, ale nie może być tak że jedna grupa społeczna góruje nad wszystkimi i nie daje możliwości wyboru.

Uczniowie, rodzice i obywatele w większości nie widzą o postulatach nauczycieli. W mediach ciągle słyszymy o wynagrodzeniach. Czy nie można było powalczyć o szersze idee? Myślę, że zwiększyło by to poparcie strajku i dało do myślenia obecnej władzy. Nadal nie mogę pojąć gdzie był Broniarz gdy rządziło PO? Przecież problem trwa od wielu lat. Dziś dopiero ktoś się obudził? Co mamy myśleć gdy słyszymy odpowiedź Broniarza na pytanie dziennikarza, czy matury są zagrożone. ,,Myślę, że tak”! Wiem, że to jest Związek Nauczycielstwa Polskiego a nie Związek Ucznia Polskiego i związek ma na celu reprezentowanie interesów nauczycieli, ale są jakieś granice.

Dodaj komentarz