Poszukiwaczy w Polsce coraz mniej! Prawo jest bezlitosne!

Obecne prawo zniechęciło ogromną grupę poszukiwaczy w Polsce. Nikt nie chce wpaść a Ci, którzy pozostali dużo ryzykują. Czy da się zmienić ten trend?

Nie od dziś wiadomo, że poszukiwania za pomocą wykrywacza metalu oraz innych sprzętów bez zezwolenia jest zabronione. Jeszcze jakiś czas temu, było to wykroczenie. Dziś to przestępstwo zagrożone karą więzienia. Na grupach Facebook poszukiwaczy możemy śledzić poczynania poszukiwacza oraz akcje Policji. Ci, którzy pozostali mają zezwolenia, bo ich na nie stać! Dziś stowarzyszenia radzą sobie najlepiej ponieważ w swoim okręgu często w przeszłości takie zezwolenia otrzymywali a prośba o kolejne nie stanowią problemu. Najgorzej mają wolni strzelcy. Na https://www.olx.pl mamy ogromną liczbę ogłoszeń osób, które sprzedają swoje wykrywacze, często za cenę niższą od wartości sprzętu.

Baner 5000 w tydzień! Poradnik zarabiania pieniędzy!

Mimo milczenia wielu osób często pada stwierdzenie, że na nowych przepisach korzystają służby mundurowe które poszukują wykrywaczami. Jeden komentarz bardzo mocno mnie zaniepokoił ,,Poszukuje, bo jest policjantem a koledzy przecież go nie zatrzymają,,. To bardzo przykre, że poszukiwacze zaczynają podejrzewać, że służby wykorzystują obecne prawo do przeszukiwania terenów ograniczając działania zwykłych obywateli. Jeśli czyta się mnóstwo komentarzy, że jednym można więcej a innym mniej to zastanawiam się w jakim kraju żyjemy. Dziś to nazywamy demokracją, ale nie każdy odczuwa i korzysta z jej przywilejów.

Dziś możemy zastanawiać się dlaczego inni czują w nowym prawie dobrze a inni mają poczucie krzywdy. Nie ma wspólnoty w działaniach i grupy, stowarzyszenia poszukiwaczy często traktują się jako konkurencja a nawet jako wróg. Jednostki poszukiwaczy mogą liczyć tylko na siebie, lub na chwilę kiedy obecne prawo zostanie zmienione. To nigdy się nie zmieni bez wspólnych działań wszystkich! Nie ma możliwości aby jakikolwiek rząd wysłuchał krzyku jednej osoby. Dziś poszukiwacze potrzebują tłumów. Mam problem z oceną tych mniej doświadczonych. Jedni czują się profesjonalistami w swojej dziedzinie. Inni mają poczucie samotności w swojej pasji. Ci najwytrwalsi, którzy kochają to co robią uprawiają partyzantkę.

3 komentarze

  1. Cześć! Jestem z Chełma. Piszę na blogu „Zlepek Klepek”. Zaciekawił mnie ten artykuł, bo po przejściu na emeryturę pomyślałem, że to było fajne hobby. Twój artykuł zdecydowanie jednak mnie do tego zniechęcił. Machina biurokracji w tym kraju nie da się pokonać.

    1. Cześć! Czyli jesteśmy sąsiadami. Właśnie jako hobby na emeryturze było by to świetne rozwiązanie… ale u nas w delegaturze w Chełmie pozwolenie dostają tylko rodziny urzędników….

Dodaj komentarz