Pożar katedry Notre-Dame symbolem upadku zachodniego chrześcijaństwa!

Płonie średniowieczna katedra Notre Dame w stolicy Francji Paryżu. Ogień widać z daleka. Runęła iglica kościoła, po chwili także dach nawy poprzecznej. Według rzecznika katedry płonie całe drewniane wnętrze i zapewne nie uda się go uratować.

Mimo, że jeszcze nie są dokładnie znane przyczyny pożaru to w mediach pojawiają się informacje, że pożar katedry Notre-Dame jest symbolem upadku chrześcijaństwa w Europie. Padają sugestie, że osoby pracujące przy remoncie dachu to między innymi imigranci z krajów arabskich.

Zastanawiające jest czy komuś zależało na zniszczeniu tak bezcennego zabytku dla chrześcijan w Europie. Katedrę Notre-Dame odwiedzało ponad 14 mln. turystów rocznie. A najcenniejszym dla chrześcijan obiektem kultu była relikwia Korony Cierniowej Chrystusa Króla.

Już niebawem święta Wielkiej Nocy, sam relikt był wystawiany na widok publiczny podczas Wielkiego Tygodnia. Właśnie to wydarzenie może powodować różne domniemania i przemyślenia. Sam fakt, że w ostatnich latach we Francji znika bardzo wiele kościołów a zamiast nich powstają meczety budzi niepokoje społeczne we Francji i narastający gniew. Czy faktycznie ktoś wykorzystał remont tego wspaniałego zabytku? Czy dopuszczono się celowego podpalenia? Czekam na komentarze, co Państwo o tym myślicie?

Baner 5000 w tydzień! Poradnik zarabiania pieniędzy!

Według najnowszych informacji spłonęła znaczna część zabytków w tym organy uważane za jedne z najwspanialszych na świecie. Jedyną dobrą informacją to ta, że udało się uratować relikwię Korony Cierniowej Chrystusa Króla. Rzecznik katedry Notre-Dame poinformował, że nie da się uratować katedry a w tym momencie wszystkie siły skupiają się nad tym aby uratować konstrukcję przed zawaleniem.


Uratowano relikwię Korony Cierniowej Chrystusa Króla.

„Nie ma pewności, czy uda nam się zastopować rozprzestrzeniania się ognia w kierunku północnej wieży. Jeżeli ona się zawali, można sobie tylko wyobrazić ogrom zniszczeń” – powiedział AFP jeden z szefów paryskiej straży pożarnej Jean-Claude Gallet. Jak dodał, z pożarem katedry walczy 400 strażaków.

„Wyrażamy naszą solidarność z Kościołem Francji w czasie Wielkiego Tygodnia” – podano w komunikacie wydanym w Jerozolimie.

Kościół Katolicki w Ziemi Świętej poinformował także, że modli się, by nie okazało się, że pożar był spowodowany celowym działaniem i aby słynna katedra jak najmniej ucierpiała.

Miejmy nadzieję, że szybko uda się opanować sytuację a straty będą jak najmniejsze. To smutny dzień dla wszystkich chrześcijan na całym świecie miłośników zabytków oraz pasjonatów historii.

5 komentarzy

  1. Dziś już wiemy, że wiele z tych spiskowych informacji to czysty wymysł. Przy okazji wypromowano medialnie rzekomą relikwię korony cierniowej o której do tej pory nie wiedzieli nawet ci, którzy w Notre Dame kiedykolwiek byli. Dach świątyni zostanie odbudowany i jeśli ją zobacze to już w takim nowym stanie. Jestem tego bardzo ciekawa.

  2. Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam comments?

    If so how do you protect against it, any plugin or anything you can suggest?

    I get so much lately it’s driving me insane so any assistance is
    very much appreciated.

Dodaj komentarz