Cuda na AliExpress za grosze

Jestem z tych, którzy uwielbiają różnego rodzaju gadżety i przedmioty, które są tak naprawdę nieprzydatne. Na AliExpress można kupić praktycznie wszystko.

Kolekcjonuję banknoty i monety z różnych krajów świata. Byłem zaskoczony, że można zamówić prawdziwe banknoty z wielu krajów. Co do monet też nie można narzekać znajdziemy ich tysiące. Prawdziwym zaskoczeniem są kopie monet z różnych okresów historycznych. Sam dla siebie zamówiłem kilka i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kopie są doskonale odzwierciedlone i co najważniejsze większość z nich wykonana z miedzi.

Rubel Carycy Katarzyny II 1766 KOPIA.

Kopie monet możemy zamówić już od 4 złotych. Większe nominały oraz Talary kosztują około 6-8 zł za sztukę. Jeśli ktoś chce ozdobić swój regał w takie cacka to jest to fajny i oryginalny pomysł. Chcemy sprawić radość jakiemuś znajomemu, który jest pasjonatem historii? Nic trudnego! To mu się bardzo spodoba!

Talar Zygmunta Augusta z 1533 roku. KOPIA
Talary były monetami o największym nominale i napis na monecie po łacinie głosi „Zygmunt August Król Polski i Litwy”.

Bardzo często oferta na AliExpress jest skierowana do mieszkańców Polski. Pomysł się przyjął, ponieważ pod każdym z ofert znajdziemy opinię polskiego klienta.

NIEMCY – Talar 1664 CAROLUS V. KOPIA

Nie ma problemu z zakupem monet i banknotów z paczek bankowych i oczywiście oryginalnych. W swojej kolekcji mam ponad 140 banknotów w doskonałej jakości. Wszystkie zostały sprawdzone i są oryginalne. Hitem stały się banknoty z Korei Północnej.

5000 Won z KRLD. Banknot oryginalny, z paczki bankowej.

Koszt banknotów to od 90 gr do 120 zł. Znajdziemy tam nominały, które są jeszcze w obiegu jak i te które zostały wycofane. Warto kolekcjonować takie cacka ze względu na przyszłość.. pamiętajmy, że cena niektórych może niebawem wzrosnąć.

Bahamy 1/2$ Królowa Elżbieta II.

Banknot z Bahamów jest obecnie najdroższym banknotem jaki zakupiłem. Cena to 7,77 zł. Często sprzedawcy oferują darmową wysyłkę.

Jestem bardzo zadowolony, że można kolekcjonować banknoty i za niewielką cenę zakupić naprawdę niesamowite cacka. Doskonale zapakowane i zawsze na czas. Jeśli ktoś z Was zamawiał podobne przedmioty zapraszam do dyskusji. Chętnie dowiem się co wyszukaliście i czy jesteście z tego zadowoleni.

2 komentarze

  1. Nie jestem kolekcjonerem, ale jakieś stare monety i banknoty posiadam. To bardzo ciekawy temat. Faktycznie, można zabłyszczeć w towarzystwie, które się nie rozeznaje na starociach. 🙂

  2. Nam zawsze szkoda jak patrzymy na większość gadżetów, które kupują znajomi na AliExpress. Faktycznie można „wyhaczyć” różne ciekawe przedmioty, ale przeraża nas ta masówka.
    Pozdrawiamy, babateam

Dodaj komentarz