historia

Mniej treści z poszukiwań na YouTube.

Od czasu kiedy to zaostrzono przepisy dotyczące poszukiwań zmniejszyła się ilość zamieszczanych filmów na ten temat. Jeszcze jakiś czas temu powstawało bardzo wiele filmów nagrywanych w plenerze. Poszukiwacze chwalili się swoimi znaleziskami i pokazywali tereny po jakich się poruszają.

Jak się szybko okazało powodem zmniejszonej ilości przesyłanych filmów na portal był lęk i strach przed konsekwencjami. Film z poszukiwań był doskonałym dowodem w sprawie nielegalnych poszukiwań. Ci, którzy takie pozwolenia mają nie muszą się niczego obawiać.

Musimy pamiętać, że publikacja filmów z poszukiwań jest doskonałym materiałem dowodowym sprawie i może zakończyć się ogromnymi kłopotami. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, patrząc na jeden z kanałów gdzie poszukiwacz pokazuje swoją twarz i tereny po jakich eksploruje teren. Taki widok na filmach o tej tematyce jest bardzo rzadki choć ukrywanie swojej twarzy na niewiele się zda.

Odyn i jego poszukiwania w UK.

Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć film chłopaka, który może mieć koło 15-16 lat. Nie mam wątpliwości co do jego wiedzy na temat przedmiotów jakie znajduje ponieważ opowiada o nich bardzo rzeczowo i zgodnie z prawdą. Zastanawiam się czy rodzice tego chłopaka są świadomi tego co ich syn robi i jakie może mieć to konsekwencje.

Zawsze z ogromnym podziwem spoglądałem na wszystkich tych, którzy zajmują się nagrywaniem poszukiwań. Ja jako widz razem z poszukiwaczem czekam na moment kiedy przedmiot zostanie wydobyty… Sama treść i przekaz tych filmów jest niesamowity… Widać w nich ogromną miłość i zaangażowanie w swoją pasję. Wiedzę i ogromną kulturę wypowiedzi jak i zachowania się w stosunku do cennych przedmiotów.

Ogromne ilości wyświetleń i wiele pozytywnych komentarzy ukazuje jak bardzo mocno dopingujemy tych, którzy mają odwagę pokazywać swoją pasję.

Czekam na czasy kiedy każdy będzie mógł jawnie i bez żadnego skrępowania pokazywać jak się realizuje. Nie będę zaskoczony kiedy to właśnie Polski YouTube będzie usuwał takie filmy lub ciął zasięgi… o ile tego już nie robi.

Filmy ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii cieszą się wielomilionową popularnością. My dopiero zaczynamy… mamy inne prawo, jest nam zdecydowanie ciężej choć mamy kilku mistrzów, którzy również cieszą się ogromną popularnością wśród naszej społeczności. Takie kanały jak Odyn czy Underground Passion mają niesamowitą popularność, mimo że przekaz jest o wiele szerszy niż poszukiwania. Takie kanały mają przekaz i pokazują nam, że pasja to coś więcej niż poszukiwania. To chęć dzielenia się wiedzą z innymi.

Miejmy nadzieję, że ktoś w naszym Polskim parlamencie się w końcu obudzi i wypowie słowa z mównicy takie jak: wykrywacz, poszukiwacz oraz pasjonaci w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

jeden komentarz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: