historia

Dom Hitlera w Austrii nie zostanie zburzony.

Dom, w którym urodził się Adolf Hitler, zostanie przekształcony w posterunek policji. Minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Peschorn zapowiedział, że dzięki temu budynek przestanie kojarzyć się z nazistami. Ciekawe czy po tej decyzji zmniejszy się ilość pielgrzymek nazistów w to miejsce.

To mała austriacka miejscowość, położona niedaleko granicy z Niemcami. Przyszły przywódca nazistów spędził tam pierwsze 3 lata swojego życia.

Dom, w którym przyszedł na świat Adolf Hitler, mieści się w Braunau am Inn.

 Budynek przez wiele lat był obiektem sporów. Właściciel nie chciał go sprzedać, ani przekazać w ręce rządu. Nie pozwolił także na dokonanie niezbędnych remontów i renowacji. Rząd długo wynajmował dom. Tylko po to aby uniknąć wycieczek nazistów. Historia pokazuje, że na nie wiele to pomogło…

Jakiś czas temu udało się nabyć prawa do domu gdzie urodził się Adolf Hitler. Rozpoczęto planowanie, tego co może się w nim znajdować. Wiele osób postulowało, aby budynek zburzyć. Inni domagali się żeby został przekształcony w przytułek lub dom pojednania. Austriacy chcą, aby to miejsce nie kojarzyło się już nigdy z wojną i nazizmem.

We wtorek rząd ogłosił, że dom zostanie przekształcony w posterunek policji. Najlepsi architekci z Europy zabrali się do projektowania wnętrz i elewacji. Zwycięski projekt zostanie wykorzystany. Wyniki będą dostępne już po nowym roku. Jestem ciekaw efektów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: