prawo

Granaty, karabiny maszynowe, amunicja. Zbieracze aresztowani.

Granaty i ponad 500 sztuk amunicji, kilkanaście sztuk broni oraz liczne jej elementy znaleziono na terenie jednej z posesji w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Trzy osoby zatrzymano, dwóch mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Po zweryfikowaniu zgromadzonych informacji przystąpiono do przeszukania posesji należącej do 51-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli na niej pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych oraz 255 sztuk amunicji karabinowej.

Podejrzany trafił do policyjnej celi, a parę dni później sąd uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe - to tylko część nielegalnie posiadanej broni przez mieszkańców Braniewa
KPP Braniewo

Śledczy nadal pracowali nad sprawą. W minionym tygodniu zatrzymano kolejne dwie osoby. Broń nielegalnie posiadali również 49- i 69-latek. W ich mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi oraz 299 sztuk amunicji.

Młodszy z mężczyzn trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Starszy został objęty policyjnym dozorem.


W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: