historia

Znaleziono butelki z winem sprzed 100 lat.

Kilkanaście butelek wina znaleziono w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce podczas prac remontowych w jednej z piwnic oficyny pałacowej.

Podobny obraz

Podczas badań stwierdzono, że odnalezione wina ( 15 butelek) mają po 100 lat, czyli z czasów Konstantego Zamoyskiego, I ordynata kozłowieckiego. Większość z nich pochodzi z francuskich winnic. Do tej pory udało się ustalić trzy winnice: Château Pontet-Canet, Château Branaire-Ducru i Cante-nac Médoc.

 abbcab899528190229c0c039f242bfca.JPG
Odnalezione butelki. Źródło: Dziennik Wschodni.

Butelki zostały zabezpieczone i utrzymywane w miejscu warunkami zbliżonymi do tych w jakich zostały odnalezione.

Prace remontowe w zespole pałacowym w Kozłówce odbywają się w ramach projektu „Przebudowa, rewitalizacja i konserwacja budynków zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce (dwie oficyny, stajnia, teatralnia) z adaptacją na cele kulturowe i turystyczne”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020”.

Znalezione obrazy dla zapytania pałac w kozłówce

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze odkrycie w ostatnim czasie. Na początku roku odkopano piec z początku XX w. będący częścią systemu ogrzewania kaplicy pałacowej. Ciekawe ile jeszcze tajemnic kryje pałac w Kozłówce.

Obecnie jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie z autentycznym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Popularność oraz ilość turystów odwiedzających to miejsce co roku jest najlepszą reklamą…

Tam po prostu trzeba pojechać i na własne oczy zakochać się w tym miejscu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: