Ukradziono klejnoty z pałacu królewskiego w Dreźnie

Jak informuje niemiecka prasa kilku złodziei włamało się do drezdeńskiego zamku, gdzie przechowywane są najcenniejsze klejnoty pamiętające czasy Augusta Mocnego. Starty mogą być liczone w setkach milionów euro.

Do kradzieży doszło w poniedziałek 25 listopada w godzinach porannych w zamku, gdzie znajduje się słynna galeria sztuki „Zielone Sklepienie”. Skarbiec ten uznawany jest za właściciela najliczniejszej i najpiękniejszej kolekcji klejnotów w Europie. Na razie nie oszacowano liczby skradzionych przedmiotów.

Jak informuje „Bild” może być to największa kradzież dzieł sztuki jaka miała miejsce w powojennej historii Niemiec. Złodzieje mogli ukraść klejnoty o wartości setek milionów, a nawet miliarda euro. Włamanie zostało już potwierdzone przez służby, jednak do tej pory nie podano żadnych szczegółów dotyczących włamania czy tożsamości sprawców, którzy są nadal poszukiwani.

Podobny obraz

Galeria sztuki, gdzie doszło do kradzieży, znajduje się na paterze Pałacu Królewskiego w Dreźnie. Wśród najcenniejszych eksponatów skarbca wymienia się kamień wiśniowy, w którym wyrzeźbionych zostało 185 twarzy. Klejnot miał zostać podarowany elektorowi Christianowi I z Saksonii.

Dodaj komentarz