Czy można pokochać poszukiwania?

Ten kto nigdy nie miał do czynienia z poszukiwaniami lub nie ma w rodzinie kogoś kto jest poszukiwaczem nigdy nie zrozumie, jak można poświęcać tak wiele wolnego czasu dla tej właśnie pasji.

Znalezione obrazy dla zapytania metal detector

,, Jak można chodzić po lasach i polach przez tyle godzin z jakimś talerzem na sztycy?” Takie oraz podobne pytania zadają sobie Ci, którzy spotykali na swojej drodze poszukiwaczy. Sama osoba z wykrywaczem bardzo często zadziwia ponieważ nie jest to częsty widok w naszym Polskim krajobrazie. Jedni śmiało podchodzą i pytają ,,Co dziś udało się znaleźć?” inni nastawieni wręcz bojowo przypominają ,,Wiesz o tym, że to nielegalne?” Warto tak naprawdę spróbować dowiedzieć się kim są poszukiwacze i czym kierują się w swojej pasji.

Dziś wykrywacz nie jest najdroższym narzędziem do uprawiania tego rodzaju pasji. Mimo wszystko nie każdy decyduje się na zakup taniego sprzętu. Bardziej opierając się na opinii innych. Środowisko poszukiwaczy jest bardzo pomocne w przypadku dobierania odpowiedniego sprzętu. Na każdym forum poszukiwawczym mamy ogromną ilość komentarzy na temat wielu wykrywaczy. Jeśli jesteś początkujący lub chcesz zacząć swoją przygodę fora będą bardzo dobrą opcją. Dowiesz się nie tylko jak kupić odpowiedni sprzęt, ale jak korzystać z jego funkcji w taki sposób aby przynosił jak najlepsze efekty.

,,Nigdy nie zrozumiem jak można chodzić z łopatą po polach przez kilka godzin. Chodzą w letnie upały, w jesienne zimne popołudnia lub jadą dziesiątki kilometrów na konkretną parcelę”. Wiem, że nie ma takich słów aby opisać uczucia jakie towarzyszą przy każdym wypadzie i mam świadomość, że każdy ma różne odczucia. Mimo wszystko postaram się spróbować.

Spokój, cisza i te chwile gdzie nie trzeba pędzić… Dziś świat pędzi… Ty teraz nie musisz. Masz w głowie, że dziś coś z tego będzie. Powietrze jest takie rześkie. Cisza i spokój, obserwacja natury i otoczenia to jest to.

Idziesz, idziesz ciągle cisza. Masz w głowie myśli ,,Czy nikt tu nigdy nie był?” lub ,,Ktoś tu już był! Szukał!”. Nagle pojawia się pierwszy sygnał. Nie wygląda obiecująco, ale lepiej zobaczyć niż potem żałować że się zostawiło. Dołek wykopany, zamiatamy i naszym oczom ukazuje się kapsel. Chwila zdenerwowania, ale masz świadomość że to dopiero początek. Mijają kolejne minuty… Kolejny sygnał jest bardzo silny. Nie no teraz to musi być moneta! Tylko jaka?! Kopiesz a Twoim oczom ukazuje się duży płaski krążek. Lekko przecierasz i jesteś zadowolony. Takiej jeszcze nie miałeś i nie widziałeś.

Nie samo znalezisko daje radość. Czy znajdziesz monetę z PRL czy starszą uczucie jest podobne. Masz coś co ktoś kiedyś zgubił, porzucił lub wyrzucił. To historia, czas przeszły. Zastanawiasz się jak tu trafiła. Ile ludzi, ile historii było przed nami.

Nie raz wracaliście z niczym. Chwila zdenerwowania nie trwa długo. Jak nie dziś to inny razem się uda. Każdy przedmiot to jedna historia, która nie zawsze jest tak oczywista jak może nam się wydawać.

Dla jednych ta pasja to marnowanie czasu. Dla drugich to coś więcej niż tylko obcowanie z naturą i znalezionymi przedmiotami. Jest wielu kolekcjonerów i zbieraczy, kupują na licytacjach lub sklepach rzeczy które kolekcjonują. Tu mamy również do czynienia z pracą i chęcią ratowania tego co pozostało. Z roku na rok ziemia pochłania wiele cennych przedmiotów i nie są to tylko zabytki.

Jeśli nigdy nie spacerowałeś/łaś z wykrywaczem, ale masz kogoś kto interesuje się tą pasją to wiesz ile poświęcenia wymaga to hobby. Kiedyś jeden ze znajomych powiedział do swojej żony ,,Nie piję nie palę i zawsze wracam na czas do domu, kocham to co robię i powinnaś to uszanować” nie mam pojęcia co mu na to odpowiedziała, ale z tego co wiem cały czas poświęca się swojej pasji i wiele jego znalezisk możemy oglądać w jednym z lokalnych muzeów.

Znalezione obrazy dla zapytania metal detector
Warto interesować pasją najmłodszych.

Warto reklamować tą pasję i odpowiadać na pytania tych, którzy nie mają pojęcia na czym ona polega. Często media wrzucają wszystkich poszukiwaczy do jednego worka co powoduje ogromne szkody dla całego środowiska. Jeśli policjant jest zły, to cała Policja jest zła? Oczywiście, że nie i nigdy nie wolno tego robić. Każdy zawód, każda pasja ma w swoich szeregach osoby, które nie powinny się tym zajmować. Wystarczy informować, reagować i robić wszystko by postrzegano nas jak najlepiej.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów, poszukiwaczy i tych, którzy poważnie myślą nad rozpoczęciem swojej przygody. Jest Was wielu! Dziękuję za każdą wiadomość i wszystkie wspaniałe słowa.

Dodaj komentarz