Projekt Nowelizacji Ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami

Zapraszam wszystkich na rozmowę o nowelizacji ustawy o ochronie zabytków . Pan Mieczysław Skowroński wyjaśnia jak wyglądało przygotowanie projektu i przedstawia wstępne założenia.

Wywiad z Panem Mieczysławem Skowrońskim

Zapraszam na grupę Pana Mieczysława i dyskusję na temat pomysłu zmian w prawie. Niebawem potrzebna będzie mobilizacja całego środowiska poszukiwaczy. Bez Was ten projekt będzie bardzo ciężko zrealizować.

Grupa Pana Mieczysława na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/182485112372898/

Na Word Coin Collections znajdziecie informacje o pomyśle ,,Karty poszukiwacza”

https://www.facebook.com/PolskiZbieracz/

Bardzo cieszę się, że w projekcie znalazł się też mój pomysł ,,Karty poszukiwacza”, który jest niezwykle ważny dla osób które zaczynają swoją przygodę z poszukiwaniami.

Aby projekt jak najszybciej trafił do odpowiednich organów będzie potrzebna pomoc wszystkich, którzy kochają i wspierają pasję poszukiwaczy. Nie można dalej zgadzać się na prawo z jakim mamy teraz okazję obcować.

Podobny obraz

Oczywiście osoby, które mają zgody na poszukiwania mogą nie czuć potrzeby zmian w przepisach. Ze swojego doświadczenia wiem, że każda delegatura postrzega prawo inaczej i nie zawsze tak łatwo otrzymać zezwolenia. Dostajecie masę odmów zasypując Was masą wielu artykułów. Często bywa tak, że ,,NIE bo NIE”! Wiele razy czujecie się pokrzywdzeni aż w końcu rezygnujecie ze starań otrzymania zezwolenia.

Jeśli nie teraz to kiedy? Mamy XXI wiek! Czas coś zmienić!

Dodaj komentarz