Media zainteresowały się ,,Kartą poszukiwacza”

Trudno się dziwić, że media zainteresowały się ,,Kartą poszukiwacza” twierdząc, że to jedno z najlepszych rozwiązań dla poszukiwaczy w Polsce.

Jeszcze na razie nie chcę zdradzać jakie media zainteresowały się sprawą. Mogę na ten moment napisać, że to są jedne z najbardziej rozpoznawalnych mediów w Polsce. Otrzymałem zaproszenie do TV choć jestem bardzo ostrożny ponieważ miałem okazję kilkukrotnie przedstawiać swoją opinię dotyczącą zabytków w mediach lokalnych i komercyjnych. Poprosiłem dziennikarza o dokładną tematykę rozmowy oraz pytania na, które miałbym odpowiedzieć. Nie mam zamiaru robić ze zwykłych pasjonatów złodziei i bandytów. Wiem, że są media w Polsce zdolne do manipulacji i odmiennego przekazu niż założony wcześniej.

Podobny obraz

Miałem nadzieję, że pomysł z kartą poruszy nie tylko media ale przede wszystkim polityków. To ważny temat ponieważ problem dotyczy tysięcy pasjonatów i ich rodzin. Mimo, że od wielu lat nie miałem wykrywacza w ręku znam dokładnie problemy tych, którzy mimo niezrozumiałego i krzywdzącego prawa nadal tą pasję uprawiają. Sam z wielkim bólem zrezygnowałem zmęczony ciągłymi prośbami o pozwolenia i papierologą, która towarzyszyła mi cały czas. Miałem dość! Powiedziałem sobie wtedy, że zawalczę i będę robił wszystko, by ten stan rzeczy zmienić. Jestem obywatelem i nie wszystko w naszym kraju musi mi się podobać choć jestem z rodziny, która w swojej historii poświęciła bardzo wiele dla Polski. Wiem, że moi przodkowie nie walczyli o taką Polskę! Nie chcieli, by aby historia ginęła bezpowrotnie, nieodkryta.

Kara poszukiwacza może nie jest doskonałym rozwiązaniem, ale tworzy możliwości do zmian na jakie czekają tysiące osób. To niesamowite, że minęło ponad dwa lata od wpisu o karcie i dopiero teraz poruszono ten temat… Ponad 70 tys wyświetleń artykułu i setki wiadomości na, które ciężko odpisywać. Wiem dziś jedno! Jesteście za tym projektem i zamierzam się go trzymać.

Czekam na odpowiedź od redaktora, zobaczymy. Jeśli dojdziemy do porozumienia mam nadzieję, że będę miał możliwość przedstawienia mojego pomysłu szerszej ilości osób. Czas zmienić opinię wśród poszukiwaczy! Jak w każdej pasji czy zawodzie trafiają się ziarna, które nie wypuszczają kłosów. Nie można dopuszczać do sytuacji kiedy wszyscy są źli! To nie prawda i zawsze będę tego bronił.

Wszystkim tym, którzy mówią projektom z jakimi wychodzą inni chciałbym napisać, że czekam na wasze pomysły. Nie chcecie się pod tym odpisać? Nie przeszkadzajcie i dajcie działać! Wiem, że łatwo jest wszystko krytykować nie dając od siebie żadnego rozsądnego pomysłu. Dziś powinniśmy się łączyć i działać razem! Łączy nas wspólna pasja i miłość do okrywania historii.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i jako pasjonat życzę samych pozytywnych i zaskakujących odkryć. Ja czekam na odpowiedź i zobaczymy czy warto. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy są nam przychylni.

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz