Rosja: Został nakryty na poszukiwaniach, wysadził się w powietrze.

50-leni mieszkaniec Iwanowa w Rosji podczas ucieczki przed milicją wysadził się w powietrze. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-latek bez zezwolenia właściciela przeczesywał wykrywaczem metalu teren leśny. To właśnie właściciel miał zadzwonić na milicję i powiadomić służby o intruzie. Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że ma możliwości podjazdu na miejsce interwencji, zdecydowano o przeczekaniu i złapaniu mężczyzny kiedy będzie wychodził z trudno dostępnego terenu na drogę przy, której pozostawił swoje auto.

Kilkanaście minut później milicjantom ukazał się poszukiwaczy mężczyzna. Zmierzał do swojego pojazdu. Gdy tylko zauważył służy zaczął uciekać w kierunku lasu. Mimo, że milicjanci ruszyli w pogoń po kilkunastu sekundach nastąpiła eksplozja. Milicjantom nic się nie stało. Poszukiwacz zginął na miejscu.

Znalezione obrazy dla zapytania милиция в лесу

Służby sprawdzają jak doszło do wybuchu. Jedna z wersji mówi o nieszczęśliwym wypadku podczas ucieczki druga zaś o samobójstwie. Na ten moment ciężko stwierdzić czy mężczyzna wchodząc na prywatny teren posiadł już materiał wybuchowy czy też zdołał wydobyć go z ziemi i doszło do eksplozji niewybuchu.

Obecnie trwa przeszukanie terenu mające na celu sprawdzenie czy poszukiwacz wydobył już jakieś przedmioty i czy na tym terenie mogą znajdować się niewybuchy. Trwa również przeszukanie domu podejrzanego. Nieoficjalnie mówi się o znalezieniu kilku broni i amunicji, które mogą pochodzić z nielegalnych poszukiwań. Mężczyzna nigdy nie był notowany przez służby.

Na terenie gdzie poszukiwał mężczyzna znajdował się skład amunicji zlikwidowany po zakończeniu II wojny światowej. W lokalnym społeczeństwie teren uważany za niebezpieczny, ponieważ już przed laty z ziemi wydobywano niewybuchy. To właśnie prawdopodobnie zainteresowało poszukiwacza, który przypłacił za to własnym życiem.

Znajdując przedmioty, które mogą przypominać niewybuchy należy jak najszybciej zgłaszać odpowiednim służbom. Nie wolno przenosić ani dotykać podejrzanego obiektu.

Dodaj komentarz