Wykrywacz metalu a rozrusznik serca. Zalecenia i przeciwwskazania zdrowotne dla poszukiwacza.

Bardzo wielu poszukiwaczy uważa, że spacer z wykrywaczem metalu nie ma większego wypływu na zdrowie a wręcz przeciwnie powinien wspomagać rehabilitację i leczenie pewnych dolegliwości. Spacer to spacer i wykrywacz nie powinien mieć negatywnego wpływu na zdrowie. Niestety nie to z czym chodzimy, ale jak to robimy powoduje, że bardzo często możemy pogorszyć swój stan zdrowia.

Na różne dolegliwości wielu lekarzy poleca spacer na świeżym powietrzu jako sposób na poprawę stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia. Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że każdy ruch jest dobry a spacer bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Serce i układ krążenia

Musimy oczywiście zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy mogą realizować swoją pasję. Osoby, które posiadają rozrusznik serca powinny unikać spacerów z wykrywaczem . Lekarze stwierdzi, że może rozregulować pracę rozrusznika a co za tym idzie doprowadzić do poważnych problemów. Do dziś nie ma potwierdzonych dowodów aby wykrywacz użytkownikowi rozregulował rozrusznik serca. Dla własnego bezpieczeństwa należy unikać kontaktu z urządzeniami na baterie czy podpiętych do prądu. Osoby mające problemy z układem żylnym powinny zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie oraz unikać dźwigania ciężkiego sprzętu.

Kręgosłup i układ ruchu

Osoby mające problemy z kręgosłupem oraz po wszelkich urazach powinni zwrócić szczególną uwagę na postawę w jakiej korzystają z wykrywacza. Powinno się dostosować długość sztycy do wzrostu. Bardzo długie korzystanie z wykrywacza w pozycji zgarbionej prowadzi do zniekształcenia kręgosłupa. Warto pamiętać, że spacer z łopatą na ramieniu również może powodować problemy z kręgosłupem. Osoby, które bardzo często właśnie w ten sposób z niej korzystają mogą nabawić się bocznego skrzywienia kręgosłupa. Jeśli posiadasz dolegliwości bólowe ramion i odczuwasz dyskomfort podczas przemieszczania się z łopatą na ramieniu powinieneś pomyśleć o zmianie łopaty na saperkę. Wiadomo, że nie każdy lubi uprawiać swoją pasję z saperką, ale bardzo łatwo można przywiesić ją na pasku przy nodze. Mamy luźniejsze plecy a co za tym idzie dłużej pomaszerujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania металлоискатель

Kości i stawy

Zamiatanie wykrywaczem też nie należy do najzdrowszych czynności dla naszych kostek i stawów w dłoniach. Warto zaopatrzyć się w opaskę, która zminimalizuje skutki wymachów i ustabilizuje dłoń tak aby mogła wolniej i lżej wracać na swoją pozycję. Rękawice ochronne też są niezbędne ponieważ zimno ma negatywny wpływ na nasze stawy. Bardzo często bóle stawów odczuwamy dużo później i możemy mieć wątpliwości czy to przez nasze hobby mogą nas boleć. Dobrą metodą jest zaopatrzenie się w kremy i maści na zwichnięcia i stłuczenia. Obowiązkiem również powinna być maść rozgrzewająca.

Bezpieczeństwo w trudnym terenie

Większość poszukiwaczy nosi ze sobą plecak a w nim powinno znajdować się wszystko to co może pomóc nam w trudnym i niedostępnym terenie. Często przemierza się dziesiątki kilometrów z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Czujemy się młodzi, zdrowi i wiemy że przygoda się dopiero rozpoczyna. Wiadomo, butelka wody i kanapka to podstawa, ale warto również pamiętać o środkach na kleszcze oraz komary, bandaże elastyczne, pęsetę, płyn odkażający do ran i bandaż do skaleczeń. Osoby, które mają problemy zdrowotne powinny zaopatrzyć się w telefon SOS, który pomoże w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Ustawiajmy lokalizację w telefonie ponieważ może uratować nam życie.

Podsumowanie

To piękna pasja. Pełna przygód i ogromnej ilości niezapomnianych wrażeń. Warto pamiętać o naszym bezpieczeństwu i zdrowiu. Wystarczy przeanalizować to w jaki sposób ją uprawiamy i możemy dość do wniosku, że można coś ulepszyć, poprawić. Znam wielu pasjonatów i wiem, że żadna choroba nie jest w stanie ich powstrzymać. Musimy wiedzieć, że oprócz naszej pasji jest jeszcze rodzina, która zawsze na nas czeka.

Dodaj komentarz