Detektorysta zatrzymał złodzieja choinek

Poszukiwacz zatrzymał złodzieja choinek w lesie koło Hrubieszowa.

Poszukiwacz, który w okolicach Hrubieszowa przeczesywał teren leśny zatrzymał złodzieja choinek. Złodziej nie zauważył poszukiwacza, który zauważył jak ten wycina młode drzewka. Całe zdarzenie nagrał telefonem komórkowym i powiadomił służby leśne.

Znalezione obrazy dla zapytania Christmas tree forest

Detektorysta nie musi sam się niczego obawiać ponieważ sam posiada zezwolenie na poszukiwania. Tym samym udowodnił, że zasłużył na zaufanie i zezwolenie jakie otrzymał z Nadleśnictwa.

Złodziej został zatrzymany przez poszukiwacza na gorącym uczynku. Mężczyzna z wykrywaczem poinformował go, że całe zdarzenie nagrał a ucieczka nie ma sensu. Złodziej poczekał na przyjazd służb. Nadleśnictwo przekazało sprawę Policji a sam poszukiwacz przekazał wszystkie nagrane materiały.

Złodziej może spodziewać się wysokiej kary za swoje postępowanie ponieważ wyciął i przygotował do wywózki kilkanaście drzewek.

Jeśli wartość drzewa nie przekracza 75 zł wówczas sprawca popełnia wykroczenie, natomiast jeśli wartość drzewa przekracza 75 zł wówczas popełnia przestępstwo określone w art. 290 § 1 Kodeksu karnego zagrożone karą od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że poszukiwacz nie tylko wykazał się dobrą postawą obywatelską, ale przede wszystkim poprawia opinię osób poszukujących w Polsce.

Dodaj komentarz