Emeryt na Kołymie odkrył w skarpetach skarb o wartości prawie 9,5 miliona rubli

Region Magadan (popularnie zwany Kołymą) to złoty region, w którym złoto, jak się okazało, leży na ulicy. Pewien emeryt natknął się na taki skarb, o którym postanowił nikomu nie mówić. Mężczyzna otwarcie powiedział, że w zwykłych męskich skarpetach zawiniętych było siedem złotych i srebrnych odlewów, które razem kosztują ponad 9,3 miliona rubli.

В носках у пенсионера было семь слитков золота. Фото из материалов уголовного дела

Emeryt z regionu lipeckiego, z własnej woli przeprowadził się na Kołymę. W kwietniu tego roku szedł drogą, spacerując znalazł skarpetki wypchane złotem. W każdym razie,taką wersję podał podczas przesłuchania. Samo dochodzenie ma ustalić jak złoto trafiło w jego ręce.

Zabrał skarb, ale nie chciał poinformować o tym służb. 61-letni emeryt bezpiecznie ukrył cenne złoto i postanowił opuścić dom – w regionie Lipieck. Świeżo upieczony bogacz pomyślał, że nie możesz latać samolotem ponieważ podczas kontroli złoto może zostać odkryte i zabrane. Wybór padł na pociąg. Z regionu Magadan mężczyzna pojechał Tyndą (region Amur), gdzie został zatrzymany przez FSB.

Skarb został wysłany do badania, które potwierdziło: Odlewy ze stopu złoto i srebro, masa całkowita przekracza 4,3 kilograma, z czego chemicznie czyste złoto jest większe niż 3,5 kilograma. Oszacowali skarb na 9,3 miliona rubli.

W sprawie „Nielegalne posiadania dużej ilości metali szlachetnych” wszczęto postępowanie karne. Emeryt przyznał się do winy, żałował i aktywnie pomagał w śledztwie – skomentowała prokuratura z regionu Amur.

Общий вес слитков - 4,3 килограмма. Фото из материалов уголовного дела

Sąd wyznaczył emeryta na rok i osiem miesięcy więzienia z karą w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny.

Obserwator KP Vladimir Vorsobin i fotograf Victor Huseynov udali się z Moskwy do legendarnego Magadanu, aby przekonać się, skąd pochodzi złoty skarb. W ustaleniu pochodzenia mają pomóc zeznania mężczyzny, który miał znaleźć złoto.

Dodaj komentarz