Domaga się odszkodowania od państwa za skonfiskowane zabytki.

Mieszkaniec Kurska, Aleksander Snegirev, zamierza przed sądem domagać się połowy wartości złotych monet z czasów Mikołaja II, które przekazał policji sześć lat temu. Wartości o wartości ponad 4 milionów rubli zostały skonfiskowane na rzecz państwa jako obiekty o szczególnym znaczeniu kulturowym. Jednak zgodnie z przepisami Snegirev i jego żona są uprawnieni do odszkodowania w wysokości połowy wartości znalezionego skarbu.

«Деньги отдавать никто не спешит»: строитель из Курска рассказал о намерениях получить компенсацию за пропавший клад
Aleksander Snegirev walczy o odszkodowanie. Foto RT.

Mężczyzna wciąż nie otrzymał pieniędzy: monety zostały zatrzymane, a organy ścigania nie były w stanie postawić zarzutów podejrzanemu.W rozmowie z RT prawnik Snegirevya wyraził opinię, że jego klient powinien otrzymać połowę wartości monet, ponieważ zostały one zagrabione po przekazaniu przedstawicielom państwowym. Wstępna dyskusja stron w sprawie zaplanowana jest na 21 luty.

Sześć lat temu budowniczy z Kurska, Alexander Snegirev, znalazł skarb – 260 złotych monet. Jako obywatel przestrzegający prawa mężczyzna przekazał znalezisko państwu. Nie otrzymał jednak 25% wartości skarbu ustanowionego przez prawo i kolejnych 25% żonie jako właściciela ziemi, u której znaleziono monety.

Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Z Kurska skarb został wysłany do Moskwy, ale monety nie dotarły do ​​stolicy. Zamiast tego w pudełku były trzy klucze i zszywacz. Nie wiadomo, dokąd przekazano złote monety. Snegiryov rząda, aby państwo wywiązało się z przepisów prawa i zapłaciły za przekazanie zabytków.

Według RT, prawnik Aleksiej Naumow, reprezentujący interesy Aleksandra Snegireva i jego żony Galiny, jego klienci będą domagać się 215000 rubli od państwa rosyjskiego. Jest to 50% wartości wartości skarbu (4 304 569 rubli), który przekazali sześć lat temu.

Według prawnika wartość skarbu ustalono podczas badań przeprowadzonych przez komisję śledczą na podstawie dokumentów po utracie monet. Nasuwa się podejrzenie, że doszło do kradzieży i sprzedaniu monet jednemu z wysoko postawionych rosyjskich oligarchów.

Dodaj komentarz