Zwycięzca loterii znajduje zakopany skarb w Indiach!

Niektórzy ludzie mają ogromne szczęście. W Indiach jeden człowiek dokonał niesamowitego odkrycia. Niedawno wygrał dużą sumę w lokalnej loterii i postanowił kupić ziemię. To właśnie na niej odkrył skarb. Szczęśliwiec odkrył ogromną liczbę monet, które mają ponad 100 lat.

Pan B Rathnakaran Pillai (66) jest emerytowanym pracownikiem tartaku i społecznikiem swojego okręgu w mieście Kilanoor, w Kerali w południowo-zachodnich Indiach. W ostatnie Święta Bożego Narodzenia miał wielkie szczęście, gdy wygrał w loterii Rore 6 842 000 $. Według The News Minute pan Pillai „zawsze kochał zieleń więc postanowił kupić więcej ziemi i stworzyć tam ogród warzywny”. Kupił małą działkę kilka kilometrów od domu.

GARNEK W ZIEMI PEŁNY MONET
Ziemia ta znajduje się w pobliżu starej świątyni poświęconej hinduskiemu bogu Krysznie. Pewnego dnia, gdy pan Pillai przekopywał ziemię, aby posadzić tapiokę, jego szpadel uderzył w coś twardego. Usunął trochę gleby i odkrył garnek. W „News Minute” Pillai cytuje, że „wyciągnąłem glinianą misę. W środku były tysiące miedzianych monet. ”

Szczęściarz zbadał skarb, który znalazł, i odkrył, że ma ogromną ilość monet. W sumie skarb ważył ponad 40 funtów (18,14 kg). Pan Pillai wiedział, że znalazł coś bardzo niesamowitego, i natychmiast powiadomił odpowiednie władze, czego wymaga krajowe prawo. Władze lokalne są obecnie w posiadaniu monet

Upon his discovery of the buried treasure, Mr. Pilla immediately alerted the relevant authorities. (Manorama Online)
Szczęściarz opowiada o swoim odkryciu.

POCHODZENIE ODNALEZIONYCH MONET

Według RT News znaleziono ponad 2500 monet, które zostały zidentyfikowane jako pochodzące z „nieistniejącego królestwa Travancore, które rządziło Keralą przez setki lat”. Monety pochodzą z panowania dwóch dynastii Maharajah z Travancore. Jednym z nich był Sree Mulam Thirunal (1885 i 1924), a drugi Sree Chithira Thirunal Bala Rama Varma (1924-1949), który był ostatnim władcą Travancore. Ci Maharadża rządzili swoim terytorium jako quasi-niezależni władcy, ale przed niepodległością Indii byli pod wpływem Brytyjczyków.

The rulers of Travancore had a monetary system known as Fanam. (YourStory.com)
Odnalezione monety

Zanim pierwszy niezależny rząd indyjski wprowadził nowoczesny system walutowy, władcy Travancore posiadali system monetarny znany jako Fanam, który był używany przez wieki. W lokalnym języku malajalam to słowo oznacza „bogactwo” lub „pieniądze”.

Miedziane monety są znane jako chuckramy i zidentyfikowano cztery ich rodzaje. Dalsze badania wykazały, że niektóre srebrne i złote monety zarówno o niskich, jak i wysokich nominałach również znajdowały się w znalezisku. Pojemnik, w którym znajdowały się monety, miał tradycyjny symbol Travancore, z jednej strony muszlę konchy, a drugiej wizerunek ostatniego Maharajah.

ZAKOPANY SKARB UZDROWICIELA

Każdy zastanawia się jak to możliwe, że taka liczba monet zachowała się w nienaruszonym stanie przez tyle lat. Wielu twierdzi, że monety mogły należeć do znanego uzdrowiciela, który mieszkał kiedyś w miejscu odnalezienia skarbu.

Obecnie monety znajdują się w laboratorium konserwatorskim w Thiruvananthapuram. Wiele „monet utleniało się, a tlenek miedzi, który wygląda na zielony, przykleił się do powierzchni” i według Rajesha Kumara R z lokalnego wydziału archeologii należy go usunąć. Po wyczyszczeniu monety zostaną ocenione przez komitet ekspertów.

Many of the coins in the treasure hoard have oxidized. (Mathrubhumi)
Wiele monet w skarbcu uległo utlenieniu. (Mathrubhumi)

Pan Pillai nie ma prawa do monet ale i tak jest szczęśliwy, że znalazł zakopany skarb. Wyjątkowo szczęściarz zostanie nagrodzony za swoje znalezisko przez samorząd i najprawdopodobniej otrzyma część całkowitej wartości monet.

Dodaj komentarz