AliExpress: Czy warto kupować monety z Chin?

Bardzo długo zastanawiałem się czy kupić monety z AliExpress. Zaopatrzyłem się w monety oryginalne jak i kopie wydając ponad 200 zł.

Kopia monety z AliExpress za 5 zł.

Jeśli chcesz kupić sobie oryginalne monety z Chin musisz bardzo uważać na opisy przy zakupie. Wiadomo głównym powodem decyzji o kupnie jest cena, ale czasami możemy niemiło się zdziwić. W opisie produktu możemy przeczytać błędne opisy. Nie jest to wina naszego tłumacza a sprzedawcy, który po uzyskaniu kilku kupców zmienia opis na właściwy. Widziałem, że musi to być oszustwo! Po otrzymaniu towaru i zmianie przez sprzedawcę opisu otworzyłem spór i zażądałem zwrotu pieniędzy. Pieniądze po jakimś czasie wróciły na konto a sklep sprzedawcy, oszusta znikał. Jest to nauczka dla każdego kto chce zarobić na czyjejś niewiedzy. Nie każdy jest znawcą monet a często Ci, którzy decydują się na zakup chcą zrobić prezent bliskiej osobie.

Monety oryginalne

Na sklepie ciężko dopatrzyć się takich monet, które naprawdę mogły by nas zaskoczyć. Znajdziemy tam głównie monety o niskich nominałach i popularne na rynku. Monety z Europy często bywają znacznie droższe od tych pochodzących z Azji. Chińscy sprzedawcy zauważyli jak bardzo duże jest zapotrzebowanie jest na monety z Europy. Moneta warta w Polsce 3 zł na AliExpress kosztuje 4,50 plus przesyłka około 2 zł. Kompletnie się nie opłaca tym bardziej, że na nasze zamówienie czekamy około 3 tyg. Nie mamy pewności, że przyjdzie to co zamawialiśmy.

Moneta z Hong Kongu za 1,40+ przesyłka 70 gr.

Kopie monet

Kupiłem bardzo wiele kopii monet z różnego okresu i pochodzenia. Na zdjęciach produktu możemy zobaczyć odbitą informację ,,KOPIA”, jej na monecie nie będzie. Żadna z przeze mnie zakupionych nie miała takiej informacji a co najważniejsze nie przyciągała magnesu. Wszystkie zostały wykonane ze stopu miedzi lub brązu. Przecierki mają sugerować wiek monety. Fajny i oryginalny pomysł na prezent dla kogoś kto lub ozdabiać sobie regały takimi bajerami. Gorzej dla początkujących kolekcjonerów, którzy mogą się naciąć kupując taką kopię jako oryginał.

Kopia polskiej monety. Wykonanie perfekcyjne.

Podsumowanie

Jestem zadowolony z zakupów, ale dla własnego spokoju wolę kupować na Allegro. Szybka dostawa i jasne informacje. Wiesz co kupujesz a w razie problemów masz ochronę portalu, która z każdym rokiem jest coraz lepsza. Warto brać udział w aukcjach na Facebooku. Jest mnóstwo grup i świetnych sprzedawców. Kolekcje szybciej się powiększą a my będziemy spokojniejsi. Tka więc po co przepłacać?

Dodaj komentarz