Odnaleziono rzymski pierścień i średniowieczne monety

Siedem monet i rzymski pierścień znaleziony przez trzech poszukiwaczy. Odkryto niesamowity skarb.

Roman ring
Rzymski pierścień z II lub III wieku. Foto: Muzeum w Walii.

Pierścień, znaleziony w Newport w październiku 2019 r., Jest ozdobiony wzorem przedstawiającym gałązkę palmową. Pochodzi z II lub III wieku.

Monety zostały odkryte przez różnych detektywów w Monmouthshire.

Pięć monet z czasów Edwarda III znaleziono w Grosmont, a dwie srebrne dynastii Tudorów odkryto w Llantilio Crossenny.

Wszystkie osiem przedmiotów zostało oficjalnie zgłoszono w piątek przez koronera Caroline Saunders.

Rada Newport Museum o wystawieniu pierścienia na widok publiczny, który odkrył Peter Barnes w dzielnicy Graig w mieście.

Five medieval coins
Odnalezione monety. Foto: Muzeum w Walii.
Coins of Mary I
Odnalezione monety. Foto: Muzeum w Walii.

Pięć złotych i srebrnych monet znalezionych w Grosmont odkrył Mark Hackman. Zostały one wybite w Londynie w latach 1344–1369.

Monety byłyby warte około dziewięciu szylingów w XIV wieku. To trzytygodniowe wynagrodzenie dla wykwalifikowanego kupca i wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić krowę.

Odkrycia z Walii
Monety, wybite za panowania Marii I (1553–1558), zostały znalezione przez Darrena Jessetta. Zostały celowo złożone w kształt litery Z, co może sugerować, że nie zostały zgubione a pozostawione celowo w miejscu odnalezienia.

Debbie Harvey z Newport Council powiedziała: „Pierścień jest dobrym dodatkiem do odnalezionych w kraju rzymskich kolekcji. Newport Museum wystawi pierścień wraz z innymi odkryciami.”

Muzeum Abergavenny jest zainteresowane odkupieniem monet. Trwa ocena i wycena znaleziska.

Rzeczniczka Rachael Rogers powiedziała: „Te obiekty to nie tylko stare przedmioty, ale również cel ich pozostawienia jest zagadką co podwyższa ich wartość”.

„Zdobycie monet do naszych kolekcji pozwala nam lepiej zrozumieć ludzi, którzy kiedyś mieszkali w okolicy, i opowiadać ich historie naszym odwiedzającym”.

Dodaj komentarz