„Poszukiwacze Historii” z Polsatu zostali zatrzymani przez policję!

Policja w Toruniu na zlecenie tamtejszej prokuratury zatrzymała archeologa Olafa Popkiewicza oraz Sebastiana Witkowskiego – prowadzących popularny program telewizyjny, Polsatu „Poszukiwacze Historii”.

Znalezione obrazy dla zapytania poszukiwacze historii

Zatrzymanie miało miejsce w czwartek (19.12.2019), w piątek po przesłuchaniu zostali wypuszczeni do domu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obaj usłyszeli zarzuty. Sprawa na ten moment jest rozwojowa a samo zatrzymanie może mieć związek z prywatnym muzeum prowadzonym przez Olafa.

Obaj Panowie dali się poznać jako wspaniali prowadzący i doskonale oddają emocje swojej pasji. Nie jeden z poszukiwaczy śledzi ich losy i razem odkrywa historię.

Razem z całym środowiskiem i pasjonatami historii trzymamy kciuki za jak najszybsze pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy. Karanie za ich pasję jak i napiętnowanie przez obecny system niszczy podstawowe wartości o jakie walczyli nasi przodkowie. Wolność!

Mam nadzieję, że nie jest to początek akcji, która ma na celu eliminację wszystkich poszukiwaczy i zniszczenia ich dorobku.

Zatrzymanie znanych poszukiwaczy to sygnał dla innych, że władza czuwa i jej macki sięgają wszędzie!

Panie i Panowie, pasjonaci i poszukiwacze! Trzymajcie się i nigdy nie dajcie się złamać!

Dodaj komentarz