Chłopiec znalazł granat z II wojny światowej wykrywaczem metalu, który dostał na Boże Narodzenie

Patrick McAlindon .
Patrick McAlindon

7-letni chłopiec w Szkocji odnalazł granat z II wojny światowej na plaży w szkockich górach, przy pomocy wykrywacza metalu, który dostał na Boże Narodzenie, informuje brytyjska agencja informacyjna SWNS.

Patrick McAlindon odnalazł granat zaledwie 15 minut po przybyciu na plażę w Loch Morlich, aby wypróbować swój nowy prezent.

Wykrywacz metalu bardzo mocno reagował” – powiedział Patrick w komentarzach uzyskanych przez SWNS. „Byłem naprawdę zszokowany, myślałem, że to złoto, czy coś”.

„Zaczęliśmy kopać, a dwie minuty później znaleźliśmy granat” – dodał. „Byłem naprawdę zaskoczony i zszokowany, gdy zobaczyłem„ bombę ”. Na początku trochę się przestraszyłem, ponieważ myślałem, że pod nimi są kolejne granaty”.

Oprócz granatu znalazł porzucone skrzynki i znak ostrzegawczy ładunków niebezpiecznych, przypuszczalnie o w tym miejscu szkolili się norwescy żołnierze.

Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu
Kawałki drewna ze skrzyń do przetrzymywania granatów, metalowe zawiasy i zapalniki od bomb zapalających znalezionych na plaży w Loch Morlich w szkockich górach.

Po znalezieniu niebezpiecznych przedmiotów rodzina wezwała policję i skontaktowała się ze specjalistami od usuwania bomb. Po tym, jak powiedziano im, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, rodzina McAlindon dalej przeszukiwała plażę.

Ana powiedziała, że ​​Patrick nie może się doczekać kolejnych odkryć i chętnie opowie swoim kolegom ze szkoły, co znalazł podczas wakacji.

„Patrick uwielbia historię. Nie ogląda już kreskówek, tylko kanał Discovery i dokumenty historyczne ”- dodała Ana. „Teraz chce znaleźć złoto”.

W Polsce konsekwencje…

Gdyby takie zdarzenie miało miejsce w Polsce rodzice dziecka mogliby stracić prawa rodzicielskie za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia. Dodatkowo karę za nielegalne poszukiwanie… W Szkocji usunięto problem a chłopak może dalej zajmować się swoją pasją…. co kraj to obyczaj… lub głupota. Opinię zostawiam Wam.

Dodaj komentarz