Archeolodzy odkryli dowody na istnienie „Amazonek”

Naukowcy w Rosji odkryli wojowniczki z pełnym wyposażeniem przypominające te z mitycznych przekazów. Odnaleziono dowód na istnienie Amazonek?

Odnaleziona czaszka z wyposażeniem
Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Najnowsze odkrycia archeologiczne przedstawiają jak dotąd najbardziej szczegółowy dowód, że wojownicze kobiety z mitów greckich były czymś więcej niż tylko legendą i literaturą. W zeszłym tygodniu rosyjscy archeolodzy ogłosili, że odkryto szczątki czterech kobiet-wojowniczek, którym towarzyszyły włócznie, groty strzał i sprzęt jeździecki znalezione w rosyjskim grobowcu.

miejsce odkrycia szczątków

Zespół z Instytutu Archeologii Rosyjskiej Akademii Nauk twierdzi, że kobiety były w wieku od 18 do 40 lat. Zostały pochowane około 2500 lat temu w pobliżu dzisiejszej Dewicy. Chociaż poprzednie wykopaliska ujawniły podobne odkrycia, że ​​Amazonki mogły istnieć naprawdę. Niezbitych dowodów nie było, ponieważ odkryte przedmioty były w bardzo złym stanie. W 2017 r. naukowcy odkryli szczątki kobiety, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Musiała zginąć w walce ponieważ odkryto pozostałości strzały w nodze.

Naukowcy uważają, że odkrycie oznacza, że ​​po raz pierwszy znaleziono kilka pokoleń kobiet scytyjskich pochowanych obok siebie. Najstarsza kobieta miała na sobie uroczysty złoty stroik zwany kalatem, który może być symbolem statusu. Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy znaleziono nakrycie głowy na głowie kobiety-wojownika w tak dobrym stanie.

Dowody na to, że te Amazonki mogły w rzeczywistości istnieć zaprzeczają przekonaniu niektórych historyków. Twierdzono, że Amazonki wymyślono do celów propagandowych aby poprawić status kobiet w Grecji. Starożytna wiedza mówi, że wojowniczki walczyły z Herkulesem, odcinały piersi, aby lepiej strzelały z strzał i żyły w lesbijskich matriarchatach.

Jest to pierwsze dobrze zachowane uroczysty nakrycie głowy znalezione w rzece Middle Don należące do bogatej kobiety scytyjskiej.

Dodaj komentarz