Brytyjczyk znalazł pierścień z XV wieku w lesie Sherwood

Poszukiwacz skarbów z Wielkiej Brytanii w lesie Sherwood, powszechnie znanym z legend o Robin Hoodzie, znalazł złoty pierścień z szafirem.

Znaleziony pierścień
Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Według publikacji Daily Mail 37-letni Mark Thompson udał się z wykrywaczem metalu do lasu Sherwood i znalazł pięknie zachowany pierścień z XV wieku.

Pierścień wykonany ze złota i ma prostokątną wstawkę szafirową o wymiarach 9,8 mm na 7,85 mm. Jednocześnie na złocie wygrawerowano postacie przedstawiające świętą Elżbietę Węgierską i Chrystusa.

Muzeum Brytyjskie, po przeprowadzeniu analizy, potwierdziło, że pierścień należy do przedstawiciela najwyższej szlachty średniowiecznego Sherwood. Eksperci oszacowali cenę znaleziska na 50 tysięcy funtów.

Sam Thompson ma nadzieję, że wykorzysta pieniądze, które otrzyma w ramach wkupu znaleziska na rozwiązanie problemów mieszkaniowych.

Znalazca cieszy się, że dzięki swojej pasji mógł zarobić tak ogromną sumę pieniędzy a muzeum wzbogaci się o wyjątkowy skarb.

12 komentarzy

  1. „…przedstawiające świętą Elżbietę Węgierską i dziecko Chrystusa”

    Po „dziecko”, autor zapewne zapomniał o myślniku, co zabawnie zmienia sens zdania! 😁😉

  2. A w Polsce za takie znalezisko jest się przestępcą, ba nawet za chodzenie z wykrywaczem już oskarża się takiego poszukiwacza, za przestępce.

  3. Polska to zacofany kraj pod tym względem, a za pisu jeszcze bardziej się cofamy. Żyjemy w kraju dyktatury i zniewolenia.

    1. I puki w Polsce prawo się nie zmieni to wszystkie znajdki będą trafiały do prywatnych kolekcji zamiast do muzeum, zastanawia mnie tylko kiedy ustawodawca i chora kasta archeo zorientują się ile szkody wyrządzają tym prawem.

Dodaj komentarz