Poszukiwacz skarbów wykopał stary portfel z japońskimi monetami

Poszukiwacz skarbów z regionu moskiewskiego o ps. Jack De Mar znalazł w Sachalinie stary skórzany portfel z japońskimi monetami. Odkrycia dokonał przy pomocy wykrywacza metali. Portfel znajdował się na wybrzeżu dzielnicy Nevelsky.

zdjęcia odnalezionego portfela
Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Jack De Mar jest blogerem kulinarnym i aktorem. Przybył na wyspę półtora roku temu. Przyciągnęła go wyjątkowa przyroda. Młody człowiek przyznał: jego największym marzeniem jest znalezienie prawdziwego skarbu. Możliwe jest, że jego ukochane pragnienie spełni Sachalin. Niedawno podróżnik znalazł na brzegu portfel z trzema japońskimi monetami z lat 1939–1942.

Przyjechałem z wykrywaczem metalu na wyspę. Tam znalazłem kawałki starych naczyń ceramicznych i doszedłem do wniosku, że są tutaj z jakiegoś powodu. Może wcześniej w tym miejscu był japoński dom? I zaczął szukać… Sprzęt piszczał. Znalazłem skórzany portfel z metalowymi wstawkami. Wewnątrz znalazłem trzy monety z japońskimi napisami. Monety okazały się rzadkim znaleziskiem.

Bloger budzi kontrowersje

Poszukiwania przy pomocy wykrywacza metalu jest nielegalne a bloger publikuje swoje znaleziska w internecie. Komentatorów dziwi fakt, że służby nie zainteresowały się działalnością blogera.

Obserwatorzy zauważają, że bloger nie posiada podstawowej wiedzy o zabytkach i często znosi złom do muzeum.

Jest to drugi mały „skarb”, który znalazł w obwodzie newelskim. Pierwszy również portfel z pięcioma monetami zabrał do lokalnego muzeum. Jednak znalezisko nie zostało zaakceptowane, eksperci nie znaleźli w nim żadnej wartości. Takie monety często się znajdują, a sam portfel ma nieestetyczny wygląd. Bloger przekazał stare monety właścicielowi prywatnej kolekcji muzealnej z Jużnosachalińska.

Znaleziska publikuje na YouTube

Znaleziony portfel z zawartością jest obecnie w moim domu.Chętnie oddam je do dowolnego muzeum. Myślę, że taka wystawa wzbudzi zainteresowanie odwiedzających ”- dodał Jack De Mar.

Podróżnik prowadzi swój blog i kanał YouTube. Tam opowiada swoim subskrybentom o zabytkach Sachalina i pokazuje wyniki swoich poszukiwań. Przez cały czas pobytu na wyspie znajdował mnóstwo monet, resztki japońskich naczyń ceramicznych. – Nie zastanawiałem się jeszcze, czy zostanę na Sachalinie, bardzo mi się tu podoba.

kanał Jacka De Mara

Dodaj komentarz