Rosja: Odkryto ogromny arsenał broni w domu poszukiwacza

Podczas akcji rosyjskiej policji zatrzymano poszukiwacza skarbów, który w swoim domu trzymał ogromny arsenał broni i amunicji. Kolekcję trzymał na poddaszu pod warstwą gliny. Większość przedmiotów pochodzi z nielegalnych poszukiwań przy pomocy wykrywacza metali.

УМВД России по Белгородской области
Tylko część zabezpieczonych przedmiotów.
Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Policja odwiedziła 45-letniego mieszkańca Biełgorodu po anonimowej informacji, że może nielegalnie posiadać broń i amunicję.

Mieszkaniec dobrowolnie wydał pięć karabinów z II wojny światowej: Karabin Carcano Mod. 91, Mausera, Mosina oraz amunicję. Mężczyzna poinformował służby, że to wszystko co posiada.

Jednak podczas przeszukania na terenie domu podejrzanego znaleźli pistolet TT z 1937 r., Model Nagan z 1895 r., Sześć karabinów w tym karabin maszynowy MR, części do broni, proch i około 14 tysięcy nabojów.

Dodatkowo zabezpieczono wykrywacz metalu i ostrze saperskie. Według podejrzanego większość przedmiotów znalazł podczas poszukiwań a resztę zakupił na czarnym rynku. Broń została skonfiskowana i przekazana do badania.

W przypadku nielegalnego posiadania broni, amunicji i materiałów wybuchowych (art. 222 i h oraz art. 222.1 I Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej). Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: BEL.RU

Dodaj komentarz