Zabili dla wykrywacza metalu

Poszukiwacz został zamordowany podczas poszukiwań w lesie niedaleko Witebska na Białorusi. Dziennik Zwiazda informuje, że chodzi o mord na tle rabunkowym.

48 letni poszukiwacz został znaleziony martwy w lesie niedaleko Witebska na Białorusi. Informację o tym strząsającym zdarzeniu opisał dziennik Zwiazda.

Znalezione obrazy dla zapytania лесное убийство

Ciało zostało odnalezione kilka dni od zgłoszenia zaginięcia przez żonę. Żona ofiary poinformowała służby o zaginięciu, mimo szybkiej reakcji na zgłoszenie nie można było ustalić miejsca gdzie mógł się znajdować. Obszar poszukiwań był niezwykle rozległy i graniczył z Federacją Rosyjską.

Ciało odnaleziono z licznymi ranami kłutymi pleców. Ze wstępnych ustaleń milicji wynika, że ciosy musiały zostać zadane zaskoczenia. Mężczyznę okradziono z całego swojego wyposażenia.

Celem napastników miał być wykrywacz metali Garrett Euro Ace 350 oraz pinpointer Garrett. ,,Sprzęt był wysłużony, ale bardzo lubiany przez męża”-wspomina żona.

zdjęcie poglądowe: Ofierze skradziono wykrywacz Garrett Euro Ace 350

Poszukiwacz znany był w środowisku poszukiwaczy, przez wiele lat współpracował z wieloma okolicznymi muzeami. Napastnicy musieli znać zainteresowania swojej ofiary i ją obserwować.

Tropy prowadzą zagranice w teren Federacji Rosyjskiej. Sąsiedzi mięli poinformować służby o dwóch podejrzanych mężczyznach poruszających się mercedesem na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Dodaj komentarz