Sarkofag Fryderyka III skrywa niezwykłe skarby

W historii nie wszystko jest oczywiste. Podobnie było z miejscem pochówku Fryderyka III – króla Niemiec i Świętego Cesarza Rzymskiego, który żył w XV wieku. Władca był w stanie zaanektować ziemie austriackie i położyć podwaliny pod imperium Habsburgów w celu rozszerzenia swoich wpływów na całą Europę.

To Austria, stała się miejscem spoczynku i miejscem dalszych odkryć. Nowoczesna technologia umożliwiła naukowcom przejście przez niewielki otwór w marmurowym sarkofagu Fryderyka II. Eksperci twierdzą, że doświadczyli czegoś podobnego do tego, co czuli ich koledzy, gdy odkryli skarby faraona Tutanchamona.

Ilustracja
Fryderyk III król Niemiec od 1440, święty cesarz rzymski od 1452, książę austriacki od 1457 (jako Fryderyk V), arcyksiążę od 1453, z dynastii Habsburgów.

Gazeta The Art Newspaper pisze, że wewnętrzna przestrzeń sarkofagu, wyłożona złoconymi płytami z gloryfikacją cesarza i jego syna. Zawierała szczątki zmarłego, złożonego w trumnie ze wszystkimi cesarskimi insygniami, mitrą, koroną i dużą monetą na piersi . Ciało Fryderyka zostało pokryte bogatym suknem i złotem. Okryte przedmioty zostaną dokładnie zbadane.

Odkrycie to jest bardzo ważne ponieważ naukowcy dotarli do cennej biżuterii, która może dać odpowiedź na wiele istotnych pytań. Badania pozwolą zakończyć plotki jakoby ciało władcy spoczywało w innym miejscu, a sam sarkofag miał być tylko ozdobą.

Kliknij i skorzystaj z oferty sklepu

Dodaj komentarz