Poszukiwaczka twierdzi, że znalazła pierścień Williama Szekspira

66-letnia poszukiwaczka twierdzi, że odkryła pierścień Williama Szekspira podczas poszukiwań wykrywaczem w pobliżu hali Tudorów.

Grandmother Claims She May Have Found William Shakespeare's Ring
Poszukiwaczka Sue Kilvert, która odnalazła pierścień

Emerytowana postie Sue Kilvert, 66, odkryła złoty pierścień podczas eksloracji pola obok Shakespeare Hall w Rowington, Warwickshire.

Sala była własnością rodziny Szekspirów, a lokalna legenda głosi, że poeta napisał tam, Jak wam się podoba .

The ring is inscribed with the words 'Truth Betrayes Not'. Credit: BNPS

Pierścień ma napis „Prawda nie zdradza”. Źródło: BNPS

Mały pierścionek ma delikatną czerwono-białą emalię i posiada wygrawerowany napis „Prawda nie zdradza”.Słowa Szekspira, prawda?

Sue, która poszukuje od około pięciu lat, zbliżała się do dolnej części zbocza, gdy otrzymała silny sygnał wykrywacza metalu Garrett AT Pro.

Wykopała ok 20 cm w głąb ziemi i spojrzała w otwór, ale nie widziała nic wartego uwagi, potem kątem oka dostrzegła przedmiot na trawie, który musiał znajdować się w ziemi, którą usunęła z dołka.

Podniosła „maleńki” pierścionek, początkowo myśląc, że to pierścionek zabawka jakiegoś dziecka, ale po bliższym przyjrzeniu zauważyła napis.

Skorzystaj z oferty sklepu
Sue Kilvert claims the ring may have belonged to William Shakespeare and we'll take her word for it. Credit: BNPS

Sue Kilvert twierdzi, że pierścień mógł należeć do Williama Szekspira. Źródło: BNPS

Sue pokazała pierścień innym poszukiwaczom, którzy byli zaskoczeni jej znaleziskiem, jeden z nich zidentyfikował go jako złoty pierścień, a drugi wspominał o możliwym związku z Szekspirem.

Przez cały dzień wykopywałam tylko śmieci, kiedy kolega z wykrywaczem zasugerował, żebym spróbowała sprawdzić pola wokół hali Tudorów. Zacząłem chodzić po zboczu, i wtedy otrzymałem silny sygnał ”.

Sue Kilvert

Wykopałam ok 20 cm i zajrzałem do dziury, ale nic nie znalazłem, co wydawało mi się dziwne. Po chwili zauważyłam przedmiot siedzący na trawie.

Sue Kilvert
Credit: PA
William Shakespeare (Szekspir) (ur. prawdopodobnie 23 kwietnia 1564, ochrzczony 26 kwietnia 1564, w Stratford-upon-Avon, zm. 23 kwietnia lub 3 maja 1616 tamże) – angielski poeta, dramaturg, aktor. Powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatorów teatru.

Czeka na decyzję muzeum

Sue poinformowała Muzeum w Birmingham, które ma sprawdzić znalezisko w najbliższym czasie. Sue chce zatrzymać pierścionek, ale może być to nie realne jeśli zostanie uznany za „skarb” na podstawie Treasure Act (1996).

W takim przypadku byłaby prawnie zobowiązana do wystawienia go do sprzedaży w muzeum po cenie ustalonej przez Komitet ds. Wyceny Skarbów. Sue powiedziała: „Koroner decyduje, czy ten pierścionek stanowi skarb, czy nie. Chciałbym zatrzymać ten pierścionek, takie znalezisko trafia się raz w życiu”. Pierścienie Posy były popularne w XV i XVII wieku w Anglii i Francji jako prezenty dla zakochanych.

Dodaj komentarz