Pierścień Tudorów odnaleziony przez poszukiwacza w Wielkiej Brytanii

Pierścień Tudorów oraz matrycę pieczęci odnaleziono przez poszukiwaczy z Wielkiej Brytanii jakiś czas temu. Dopiero teraz ujawniono szczegóły tego niesamowitego znaleziska.

Vervel

Pierścień jastrzębia został odkryty w Bletsoe 1 grudnia 2018 r


Zdaniem ekspertów, średniowieczne i srebrne artefakty Tudorów wykopane przez detektorów w dwóch wioskach Bedfordshire należały do ​​osób o „wysokim statusie”.

Matrycę fok znaleziono w Wilden niedaleko Bedford w 2017 r., Rok później wykopano pierścień w Hawst w Bletsoe.

Peter Reavill, specjalista do spraw zabytków, powiedział, że pieczęć została wykonana dla kupca lub właściciela ziemi. Ian Richardson, rejestrator skarbów w British Museum, powiedział, że „mamy większą wiedzę o naszej przeszłości”.

Odnaleziony pierścień datowany jest na lata 1550-1560. Prawdopodobnie był przywiązywany do nogi sokoła aby można było zidentyfikować właściciela.

Seal
Matryca pieczęci


W Wielkiej Brytanii odnaleziono tylko 100 takich pierścieni, więc nie jest to powszechne znalezisko.

Ustalono, że pierścień należał do lorda Jana z Bletsoe.

To nie wydaje się być bliźniakiem pasującym do wcześniejszej wersji, więc mówi o długowieczności lub szerokości, z jaką sokolnictwo było praktykowane przez St Johns” – powiedział Ian Richardson.


Matryca pieczęci zostałaby użyta do pozostawienia odcisku w wosku, który był używany do pieczętowania listów i innej korespondencji identyfikującej nadawcę.

Pochodzi z XIII-XIV wieku, a inskrypcję anglo-francuską / normańską można interpretować jako „Jestem prawdą”.

Skorzystaj z oferty sklepu

Jest to jeden z najlepszych matryc, bardzo głęboko cięty, został wyprodukowany z wysokiej jakości materiału i jest dobrze wykonany przez wykwalifikowanego rzemieślnika, który rozumie potrzeby klienta”.

Ian Richardson

Dodał, że „zwykle należą do osób o wysokim statusie, takich jak kupcy, właściciele ziemscy i niższa szlachta.


Oba przedmioty, które zostały znalezione przez różnych ludzi, zostały uznane za skarb przez starszego koronera na rozprawie dla Bedfordshire i Luton Coroner Service.

Jak poinformowała rzeczniczka Bedford Borough Council, muzeum Higginsa w Bedford „wyraziło tymczasowe zainteresowanie zakupem tych przedmiotów, z zastrzeżeniem wyceny, i oczekuje na dalsze szczegóły przed podjęciem ostatecznej decyzji”.

Dodaj komentarz