Jak zarabiać na reklamach z AdSense?

Google AdSense to jeden z liderów w dziedzinie zarabiania przez internet. Warto widzieć jak zarabiać na reklamach z Google AdSense.

Znalezione obrazy dla zapytania adsense
Platforma do zarabiania na reklamach Google AdSense

Początek przygody z AdSense

Jeśli masz zamiar zacząć zarabiać na reklamach musisz mieć pewność, że Twoja strona lub blog spełnia warunki. Twoja strona gdzie zamierzasz umieszczać reklamy musi zawierać dużo ciekawych i interesujących treści. Blog czy strona, którą założyłeś kilka dni temu odpada ponieważ Google AdSense podczas weryfikacji zapewne ją odrzuci.

Im więcej ciekawych treści tym większe prawdopodobieństwo na akceptację w programie. Korzystając z strony głównej tutaj: AdSense

Dokonując rejestracji wpisz maila swojego konta Google oraz hasło. Rejestrując się musisz również podać link do swojej strony na, której chcesz wyświetlać reklamy Google. Pamiętaj, że bardzo ważne jest aby wpisać swoje prawdziwe dane adresowe ponieważ w późniejszym procesie będzie to niezbędne. Zostaniesz poproszony o wprowadzeniu na swoją stronę lub bloga kodu AdSense i należy go wkleić, między tagami <head> i </head>

przykładowy kod do wklejenia

Google poinformuje Cię, że Twoje konto jest w trakcie weryfikacji. Czas trwania takiej weryfikacji może potrwać nawet do trzech tygodni. Jeśli podczas rejestracji popełnisz błąd weryfikacja może się przedłużyć. Jak wszystko będzie w porządku Google poinformuje Cię mailem o decyzji czy zostałeś zaakceptowany do programu. Gdy odmówią, otrzymasz wskazówki jak rozwiązać problemu z podłączeniem Twojej witryny do programu. Zazwyczaj powodem odrzucenia strony jest błąd wklejonego kodu, słabe treści na stronie lub strona naruszająca zasady i regulamin Google.

Gdy AdSense zaakceptuje program

To już połowa sukcesu. Czas zaczynać wyświetlać reklamy. Teraz możesz zdecydować czy chcesz automatycznie wyświetlać reklamy Google na swojej stronie lub zrobić to manualnie.

Gdy zaczną spływać pierwsze zarobki otrzymasz komunikat mówiący o wysłaniu listu na adres podany podczas weryfikacji. Dlatego ważne jest aby podawać prawdziwe dane dzięki, którym będziesz mógł się zweryfikować.

W liście otrzymasz kod PIN składający się z 4 cyfr. Wpisz je w ustawieniach swojego konta i kliknij akceptuj. Pamiętaj, że nie możesz się pomylić ponieważ błędne wpisywanie kodu może zakończyć się blokadą konta.

Zarabiaj dodając ciekawe treści

Pamiętaj aby nie zrażać się pierwszymi zarobkami. Nie będą to duże pieniądze, ale z chwilą rozwoju Twojej strony będą dobrym dodatkiem do podnoszenia swoich umiejętności. Skup się na tworzeniu ciekawych treści i dbaj widoczność w wyszukiwarkach Google. Kontroluj wartości SEO i pamiętaj o opisach Twoich wpisów. Sukces leży w samodyscyplinie. Pisz i nie zrażaj się gdy nadejdą złe chwile.

Dodaj komentarz