Milicjant zastrzelił poszukiwacza myśląc, że to złodziej

Znalezione obrazy dla zapytania смерть на пахотном поле в россии
Okolice opuszczonych zabudowań gdzie zginął poszukiwacz

Do zdarzenia doszło w nocy 22/23 stycznia tego roku w okolicach Kazania w Rosji. Emerytowany milicjant zastrzelił poszukiwacza kiedy ten przeszukiwał sąsiednie pole.

71-letni emerytowany funkcjonariusz milicji zastrzelił poszukiwacza ponieważ myślał, że ten jest złodziejem. Jak wynika z zeznań emeryta w nocy obudziło go światło latarki odbijające się w oknie pomieszczenia w którym spał.

Zaniepokojony wyszedł na teren swojej posesji i zauważył, że ktoś buszuje w okolicach opuszczonych zabudowań swojego zmarłego jakiś czas temu sąsiada. Nie myśląc długo ruszył w pogoń za poszukiwaczem i oddał dwa strzały trafiając poszukiwacza w plecy. 19-latek zginął na miejscu.

Jak ustalili śledczy poszukiwacz miał zezwolenie od syna zmarłego właściciela działki. Obecny właściciel poinformował służby, że wiedział o poszukiwaniach na swojej działce a poszukiwacz był jego znajomym. Nie wiedział tylko, że jego znajomy będzie przeszukiwał działkę w nocy.

Jak podaje Russia Today emerytowany milicjant został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa oraz bezprawnego użycia za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Rosja jest jednym z krajów, który boryka się z największą ilością zabójstw. W Rosji średnio na 100 000 obywateli w wyniku zabójstwa co roku ginie 25 osób.

Skorzystaj z oferty sklepu

Dodaj komentarz