Chłopiec z Karoliny Północnej wyłowił granat magnesem neodymowym

9-letni Kolton Decker magnesem neodymowym wydobył z wody granat.
zdjęcie: CBS 17 / Facebook


9-letni Kolton Decker z hrabstwa Moore w Północnej Karolinie przy pomocy magnesu neodymowego wyłowił granat. Na całe szczęście nie doszło do tragedii.

Mama Koltona, Renee, powiedziała, że ​​pierwotnie kupiła mu wędkę z magnesem na Boże Narodzenie, ponieważ uważała, że zabawa jest bezpieczna. Nie wiedziała, że ​​skończy się to wydobyciem granatu.

Kiedy Kolton go wciągnął, początkowo myślał, że to brudna piłka tenisowa, ale gdy się do niego zbliżył, krzyknął do ojca: „Hej, tato, chyba znalazłem granat”. Tata podbiegł do niego i zauważył, że bezpiecznik została już wyciągnięty. Ojciec chłopca służy w siłach specjalnych USA, wiedział dokładnie, co robić. Zadzwonił do oddziału saperskiego. Na szczęście bezpiecznik nie wypadł a złamała się tylko jego zewnętrzna część.

Ekspert od ładunków wybuchowych Drew Dobbs jako pierwszy pojawił się na miejscu i zdał sobie sprawę, że jest zbyt niebezpieczny, aby go przetransportować, więc zablokowali teren i bezpiecznie zabrali go do lasu a tam zdetonowali. Eksplozja spowodowała sporą dziurę w ziemi.

Miejsce detonacji granatu. CBS 17 / Facebook
Reportaż telewizji CBS 17

Matka chłopca cieszy się, że nic złego nie stało się jej dziecku. Oczywiście sprawa została zakończona ponieważ w Karolinie Północnej nie trzeba mieć pozwolenia na poszukiwania przy pomocy wyrywacza czy magnesu neodymowego. Całe zdarzenie określono jako incydent…

Dodaj komentarz