Wykopali koparką 488 000 dolarów. Zostali zwolnieni z pracy.

Skarb o wartości 488 000 $

Dwóch budowlańców natknęło się na tysiące dolarów w miejscu pracy
Stare banknoty o wartości 488 000 $ znaleziono w pojemnikach na podwórku w Gold Coast w Australii.
Warren Bruggy i Daniel Boyd przekazali znalezisko na policję. Pracodawca postanowił ich zwolnić. Deweloper twierdzi, że znalezisko należy do nich.

Operator koparki Warren Bruggy i robotnik Daniel Boyd znaleźli gotówkę 31 października i natychmiast przekazali ją policji.

Przez ich uczciwość zostali nagle zwolnieni przez swojego szefa, który również domaga się pieniędzy na podstawie obowiązujących przepisów.

Trwa walka o duże pieniądze

Trwa walka do kogo należą znalezione pieniądze. Stronami konfliktu jest deweloper, właściciel ziemi oraz mężczyźni którzy wykopali pliki banknotów.

Podczas kopania na podwórku, około 60 cm pod powierzchnią, odkryli pierwsze 100 000 USD zakopane w plastikowych pojemnikach. Po kilku minutach ujawniono kolejne 388 000 USD.

Po drugiej stronie ulicy znajdował się posterunek policji, więc „zrobili właściwą rzecz” i przeszli zgłosić znalezisko – bez mówienia szefowi.

Gdy byli na stacji, zadzwonili do nich szefowie firm, mówiąc im: „idź do domu i nie wracaj”, powiedział Bruggy.

Deweloper domaga się podziału pieniędzy 50/50 między obecnego właściciela działki a ich firmą.

Policja podczas śledztwa dotarli do byłego właściciela działki. Okazał się nim Peter Chan.

Pan Chan powiedział, że jego zmarły szwagier Stephen Ma, podróżujący kucharz, mógł ukryć pieniądze w swojej nieruchomości, aby uniknąć płacenia podatku.

Syn pana Ma, Raymond Ma, który jest właścicielem chińskiej restauracji Mandarin Court na Gold Coast, wystąpił z roszczeniem w imieniu swojego ojca.

Działka na, której odnaleziono pieniądze.

Największym przegranym w całej tej sytuacji są budowlańcy, którzy odnaleźli ukryte banknoty. Obecnie są bezrobotni a firma, która ich zatrudniała zrobiła wszystko aby nikt z konkurencji ich nie zatrudnił.

Sprawa zostanie rozwiązana w sądzie ponieważ kilka osób rości sobie prawa do odkrytych pieniędzy.

Shane Grimwood, wykopał na budowie banknoty. Zgłosił sprawę na policji, teraz domaga się części znaleziska.

Dodaj komentarz