Rosja: Wykopał pociski, zadzwonił na policję i uciekł

Mieszkaniec Tweru (Rosja) przy pomocy wykrywacza metalu wykopał 30 szt. różnego rodzaju niewybuchów. Zadzwonił na Policję i uciekł z miejsca nie zabezpieczając miejsca znaleziska.

Gdy policjanci z Tweru otrzymali zgłoszenie natychmiast przyjechali na wskazane przez poszukiwacza miejsce. Okazało się, że mężczyzna który zadzwonił z informacją o znalezisku uciekł.

Kilometr dalej Policja zidentyfikowała mężczyznę, który w oddali przyglądał się działaniu służb. Poszukiwacz został zatrzymany i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty- podaje „Nowa Gazeta

Zarzuty mają dotyczyć nie zabezpieczenia miejsca odnalezienia ładunków przy czym mógł narazić inne osoby na niebezpieczeństwo. Poszukiwacz nie odpowie za poszukiwania wykrywaczem metalu ponieważ posiadał wszystkie potrzebne zezwolenia.

Detektorysta miał stwierdzić, że przestraszył się znaleziska i dlatego postanowił opuścić to miejsce jak najszybciej. Poszukiwacz uważa, że sama informacja o niebezpiecznym znalezisku wystarczyła i nie musiał pozostawać na miejscu.

Rosyjskie służby podkreślają, że gdy znajdziemy niebezpieczne ładunki naszym obowiązkiem jest poinformowanie służb, zabezpieczenia miejsca w taki sposób aby osoby postronne nie były narażone na niebezpieczeństwo. Ważnym elementem jest pozostanie zgłaszającego na miejscu do czasu przyjazdu Policji w bezpiecznym miejscu.

Dodaj komentarz