Fikcyjny mord na Mikołaju II i jego rodzinie? Badania ukazują niezgodności

Car Mikołaj II z rodziną.

W nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku w Jekaterynburgu został rozstrzelany były car rosyjski Mikołaj II wraz z żoną i piątką dzieci. Decyzję podjęły najwyższe władze bolszewickiej Rosji.

Mikołaj II z dynastii Romanowów abdykował w marcu 1917 roku w wyniku rewolucji lutowej i w związku ze stanowiskiem części dowódców armii. Został umieszczony w areszcie domowym wraz z rodziną, najpierw w Carskim Siole, potem w Tobolsku i Jekaterynburgu.

Po dojściu do władzy w listopadzie 1917 roku bolszewicy rozważali postawienie Mikołaja II przed sądem. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Lenin i jego najbliżsi współpracownicy obawiając się międzynarodowych interwencji na rzecz uwolnienia cara i tego, że zostanie on odbity przez zbliżające się do Jekaterynburga antybolszewickie wojska „białych”, postanowili zgładzić Mikołaja II oraz jego rodzinę. Lew Trocki uzasadniał później zabójstwo koniecznością zastraszenia wrogów rewolucji bolszewickiej oraz przekonania jej zwolenników, że nie ma odwrotu z drogi, która kroczą.

Richard Pipes w „Krótkiej historii rewolucji rosyjskiej” pisał o decyzji bolszewików; „Kiedy rząd nadaje sobie prawo do zabijania swoich obywateli nie za to, co zrobili, ale dlatego, że ich śmierć jest ‚potrzebna’, wkracza do świata, w którym obowiązują zupełnie inne zasady moralne, przestępuje próg ludobójstwa„.

Formalnie decyzję podjęła bolszewicka Rada Jekaterynburska. Rozstrzelania dokonał w nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku oddział egzekucyjny pod dowództwem Jakowa Jurowskiego w piwnicach domu Ipatjewa, w którym przetrzymywano rodzinę Mikołaja II. Zamordowani zostali: były car, jego żona, syn, cztery córki oraz cztery towarzyszące im osoby. Ciała zabitych zostały wywiezione z Jekaterynburga i wrzucone do szybu opuszczonej kopalni, lecz szybko zostały stamtąd przemieszczone w inne miejsce, w celu lepszego ukrycia.

Odnalezione szczątki zamordowanych, poza dwiema osobami (carewicz Aleksy i jego siostra Maria), których kości odkryto później, zostały ekshumowane w 1991 roku, a w 1998 roku pochowano je w soborze świętych Piotra i Pawła w Sankt Petersburgu. W 2000 roku car wraz z rodziną zostali kanonizowani przez Rosyjski Kościół Prawosławny. W 2008 roku Sąd Najwyższy Rosji stwierdził, że padli oni ofiarą represji politycznych.

Dom Ipatjewa został w 1977 roku zburzony. Obecnie na tym miejscu znajduje się cerkiew.

Naukowcy mają wątpliwości

Chociaż, jeśli otworzyć wniosek komisji, napisany przed pochówkiem w 1998 roku, to mówi się w nim, co następuje: kości czaszki Imperatora są tak zniszczone, że charakterystycznego odcisku nie można znaleźć. W tym samym wniosku podkreślone zostało silne uszkodzenie paradontozą zębów przypuszczalnych szczątków Mikołaja, ponieważ osoba ta nigdy nie była u dentysty. Jest to dowód na to, rozstrzelany został nie car, ponieważ zachowały się zapisy stomatologa z Tobolska, do którego zwracał się Mikołaj. Ponadto, do chwili obecnej nie został wyjaśniony ten fakt, że wzrost szkieletu „księżniczki Anastazji” jest o 13 centymetrów wyższy niż jej wzrost za życia. Cóż, jak wiadomo, w Cerkwi zdarzają się cuda … Szewkunow nie powiedział ani słowa o ekspertyzie genetycznej i to pomimo faktu, że badania genetyczne z 2003 roku, przeprowadzone przez rosyjskich i amerykańskich specjalistów, wykazały, że genom ciała rzekomej cesarzowej i jej siostry Jelizawiety (pol. – Elżbiety) Fiodorowny nie pokrywają się , co oznacza brak pokrewieństwa.

Nagranie z udziałem Cara Mikołaja II.

Ponadto w muzeum Otsu (Japonia) znajdują się rzeczy po zranionym przez policjanta Mikołaju II. Znajduje się na nich materiał biologiczny, który można zbadać. Według niego japońscy genetycy z grupy Tatsuo Nagai udowodnili, że DNA szczątków „Mikołaja II” z okolic Jekatierynburga (i jego rodziny) jest w 100% odmienne od DNA biomateriałów z Japonii. Podczas rosyjskiego badania DNA porównywani byli dalsi kuzyni – z trzeciego pokolenia (ros. – троюродные), a we wniosku było napisane o tym, że „są podobieństwa”, „zbieżności”… Japończycy natomiast porównali DNA krewnych – kuzynów drugiego pokolenia – ciotecznych ze strony matki, stryjecznych ze strony ojca (ros. – двоюродных родственников). Są również wyniki ekspertyzy genetycznej prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy Sądowych pana Bonthe z Düsseldorfu, w której udowadnia on, że znalezione szczątki rodziny Mikołaja II – i sobowtóry+/ rodziny Fiłatowych są krewnymi. Być może z tych szczątków z 1946 roku zostały stworzone „szczątki rodziny carskiej”? Problem nie został zbadany.

Dodaj komentarz