Poszukiwacz skarbów z Port St. Lucie, przeszukiwał piasek swoim wykrywaczem metalu w Turtle Trail Beach Access 21 lutego, jego urządzenie wysłało głośny sygnał.

Martinez nie bez powodu przeszukiwał plażę w okolicach Florydy. 31 lipca 1715 roku 11 z 12 hiszpańskich galeonów rozbiło się podczas huraganu dokładnie w pobliżu tego wybrzeża. Okręty miały być obładowane ogromną ilością wartościowych przedmiotów.

Nie bez powodu to wybrzeże nazwano ,, Wybrzeżem skarbów ” nie jest to pierwsze znalezisko tego typu w tych rejonach.

Znalazł 22 hiszpańskie monety z 1715 r. foto: JONAH MARTINEZ

Martinez, który od 24 lat poluje na skarby u wybrzeży Florydy, szacuje, że łączna wartość skarbu wynosi około 7 000 dolarów. Jedna moneta może być warta ponad 2000 dolarów.

Poszukiwacz jest znany w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu znalazł skarb monet i biżuterii o wartości ponad 6 milionów dolarów.

Zgodnie z prawem obowiązującym na Florydzie osoby, które chcą eksplorować lub szukać wykrywaczem metalu na terenach stanowych oraz pod wodą muszą uzyskać specjalne zezwolenie. Zezwoleniom nie podlega prywatny teren. Monety zostały znalezione na prywatnym gruncie jednego z miejscowych biznesmenów.

Poszukiwacz uzgodnił z właścicielem, że monety zostaną u niego a on sam nie zamierza ich sprzedawać.

To pasja” – powiedział Martinez. „Te emocje związane z poszukiwaniem, po prostu kocham”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.