W mediach pojawia się coraz więcej informacji o śmierci przywódcy Korei Północnej . Co jeśli Kim Dzong Un nie żyje? W kraju zapanuje chaos i ogromna walka o władzę.

Jeśli spojrzymy na sytuację pod kątem wydarzeń historycznych o podobnym scenariuszu śmierć tego dyktatora jest mało prawdopodobna.

Kim Dzong Un znikał z życia publicznego już wielokrotnie i nie jest to nic zaskakującego. Jeśli plotki okażą się prawdą można spodziewać się ogromnej walki o władzę w tym kraju. Mało kto daje szansę siostrze Kim Dzong Una na utrzymanie władzy w Korei Północnej.

Będą zwlekać z informacją o śmierci tak długo dopóki nie ustabilizują całej sytuacji. Lud nie może wiedzieć wszystkiego bez dokładnego planu. W kraju zapanowałby chaos.

Kim Dzong Un od wielu lat miał problemy z otyłością oraz paleniem papierosów co znacząco pogarszało jego stan zdrowia. Prawdopodobną przyczyną jego nieobecności był rozległy zawał serca.

Czy stał się ofiarą własnego systemu opieki zdrowotnej, która prawie nie istnieje? Możliwe…

Warto zaczekać z entuzjazmem, że jego śmierć odmieni Koreę Północną i da nadzieję na zmiany. Kim Dzong Una znamy i wiemy do czego jest zdolny… z nową władzą nie będzie łatwiej…

Kim Dzong Un nie żyje?
Kim Dzong Un nie żyje?

Wszystko co wydarzy się później będzie długotrwałym procesem. Jeśli Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze nie szybko wyprowadzi nas z błędu. Gra na czas i zapewne śmieje się czytając informacje prasowe.

Jeśli Kim Dzong Un nie żyje będziemy świadkami ogromnego zawirowania na półwyspie koreańskim. Lepiej znać swojego wroga niż odchować nowego i dla nas obcego. Siostra Kima raczej nie utrzyma władzy. Zbyt wielu czeka na śmierć obecnego przywódcy. Nawet jeśli jest tak bardzo chory jak się mówi i pisze mało prawdopodobne, że ktoś z jego bliskich współpracowników szczerze mu pomoże.

Bardzo możliwe, że nieobecność Kima można wytłumaczyć obecną pandemią COVID-19. Przywódca odizolował się od społeczeństwa z obawy przed zakażeniem. Według ,,oficjalnych,, danych w Korei Północnej nie ma zakażonych wirusem. Prawda może być zupełnie inna a problem zakażeń w tym kraju dużo poważniejszy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.