W każdym zakątku ziemi tradycja to jedna z najistotniejszych wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tradycje seksualne, związane z relacjami międzyludzkimi i dojrzewaniem, są odmienne w różnych krajach. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące.
Dzielenie się kobietą ze swoim bratem

Życie w Nepalu nie rozpieszcza. Brakuje żyznych ziem i zasobów, które mogły by polepszyć życie mieszkańców. Trudno również założyć rodzinę. Jeśli już się to uda nie powinno się przesadzić z potomstwem. Poradzono sobie z tym dzieląc żonę pomiędzy braci. W tamtych trudno dostępnych rejonach jest to bardzo częste. Mężczyźni są wstanie utrzymać kobietę i swoje dzieci pomagając sobie wzajemnie. Do kłótni dochodzi bardzo rzadko a same kobiety nie narzekają na swój los.
Rytuał Saut D’eau
W Haiti przy spływającej wodzie wodospadów Saut D’eau pobliska ludność uprawia seks na oczach innych, odbywają się również orgie.
Tamtejsza ludność do dziś bardzo mocno wierzy w voodoo
Wyspiarze z Trobriandy
W tej odległej społeczności Nowej Gwinei życie seksualne zaczyna się już od najmłodszych lat. Dziewczyny zaczynają współżycie w wieku od 6 do 8 lat, a chłopcy w wieku od 10 do 12 lat. Kultura uważa za dopuszczalne, aby żyli razem przez krótki czas.
Zadaniem kilkuletnich dziewczynek jest uwodzenie chłopców. Makijaż czy skąpe ubranie w wieku kilku lat jest standardem.
Aborygeni z Mardudżary
Ta australijska społeczność przeprowadza dziwny rytuał inicjacyjny dla mężczyzn. Pierwszą rzeczą jest obrzezanie chłopców prymitywną metodą. Bardzo często zmuszani są do jedzenia własnych napletków. A sam rytuał jest bardzo bolesny.
Po wygojeniu się rany penis jest odcinany pionowo u dołu. Krew, która wypływa z tej rany, zostaje wrzucona do ognia. Wierzą, że ból oczyszcza człowieka i pomaga mężczyźnie nabrać odwagi.
Tradycja Sambii
W Papui Nowej Gwinei chłopcy muszą opuścić matkę w wieku 7 lat. Już wtedy stają się prawowitymi mężczyznami dla swojej społeczności. Jednym z bardziej szokujących rytuałów jest wycinanie elementów ciał oraz picie spermy starszych mężczyzn. Sambii wierzy, że rytuał daje wigor i sprzyja rozwojowi.