W każdym zakątku ziemi tradycja to jedna z najistotniejszych wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tradycje seksualne, związane z relacjami międzyludzkimi i dojrzewaniem, są odmienne w różnych krajach. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące.

Dzielenie się kobietą ze swoim bratem

Nepal. Gdy kobieta ma wielu mężów - Kobieta.pl
Foto: źródło

Życie w Nepalu nie rozpieszcza. Brakuje żyznych ziem i zasobów, które mogły by polepszyć życie mieszkańców. Trudno również założyć rodzinę. Jeśli już się to uda nie powinno się przesadzić z potomstwem. Poradzono sobie z tym dzieląc żonę pomiędzy braci. W tamtych trudno dostępnych rejonach jest to bardzo częste. Mężczyźni są wstanie utrzymać kobietę i swoje dzieci pomagając sobie wzajemnie. Do kłótni dochodzi bardzo rzadko a same kobiety nie narzekają na swój los.

Rytuał Saut D’eau

W Haiti przy spływającej wodzie wodospadów Saut D’eau pobliska ludność uprawia seks na oczach innych, odbywają się również orgie.

Tamtejsza ludność do dziś bardzo mocno wierzy w voodoo

Wyspiarze z Trobriandy

W tej odległej społeczności Nowej Gwinei życie seksualne zaczyna się już od najmłodszych lat. Dziewczyny zaczynają współżycie w wieku od 6 do 8 lat, a chłopcy w wieku od 10 do 12 lat. Kultura uważa za dopuszczalne, aby żyli razem przez krótki czas.

Zadaniem kilkuletnich dziewczynek jest uwodzenie chłopców. Makijaż czy skąpe ubranie w wieku kilku lat jest standardem.

Aborygeni z Mardudżary

Ta australijska społeczność przeprowadza dziwny rytuał inicjacyjny dla mężczyzn. Pierwszą rzeczą jest obrzezanie chłopców prymitywną metodą. Bardzo często zmuszani są do jedzenia własnych napletków. A sam rytuał jest bardzo bolesny.

Po wygojeniu się rany penis jest odcinany pionowo u dołu. Krew, która wypływa z tej rany, zostaje wrzucona do ognia. Wierzą, że ból oczyszcza człowieka i pomaga mężczyźnie nabrać odwagi.

Tradycja Sambii

W Papui Nowej Gwinei chłopcy muszą opuścić matkę w wieku 7 lat. Już wtedy stają się prawowitymi mężczyznami dla swojej społeczności. Jednym z bardziej szokujących rytuałów jest wycinanie elementów ciał oraz picie spermy starszych mężczyzn. Sambii wierzy, że rytuał daje wigor i sprzyja rozwojowi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.