Lina Medina Lazo była najmłodszą matką w historii medycyny (źródło)

Najmłodsza znana matka w historii medycyny. Urodziła dziecko mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Ta niezwykła historia wydarzyła się w 1939 roku.

Pierwsza diagnoza

Mała Lina była jedną z dziesięciorga dzieci Tiburcia Mediny, który zauważył, że córka ma dziwnie nabrzmiały brzuch. Postanowił szybko skonsultować niepokojące objawy u pobliskiego szamana. Szaman postawił szokującą diagnozę. Dziewczyna może mieć guza i poradził aby jak najszybciej udać się do pobliskiego szpitala w Pisco. Zszokowani lekarze stwierdzili, że dziewczynka jest w ciąży, ale aby upewnić się w swojej diagnozie wysłali dziewczynkę do stolicy Peru-Limy aby mieć stu procentową pewność.

Dziecko urodziło dziecko

Okazało się, że Lina jest w ciąży. Sugerowano ojcu aby usunąć ciążę ze względu na zagrożenie dla życia dziewczynki. Ojciec odmówił twierdząc, że dziecko jest błogosławieństwem i powinno się narodzić. 14 maja 1939 roku Lina urodziła dziecko przez cesarskie cięcie wykonywane przez dr Gerardo Lozada, dr Rolando Colareta i dr Busalleu.

Jej syn został nazwany na cześć lekarza Gerardo Medina. Ważył 2700 gramów. Chłopiec do 10. roku życia wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Gerardo Medina zmarł w 1979 roku (w wieku 40 lat) na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Gwałciciel bez kary

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec Liny, Tiburcio, został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenie padło na jednego z braci Liny, jednak również okazało się niesłuszne.

Dorosła już Medina pracowała jako sekretarka w klinice dr. Lozada, który pomógł jej, a później jej synowi w edukacji. Lina poślubiła Raúla Jurado, z którym miała drugiego syna (ur. 1972). W 2002 roku Medina wraz z rodziną żyli w biednej części Limy. Do dnia dzisiejszego unika kontaktu z mediami. Lina Medina została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najmłodsza matka w historii medycyny.

Lina Medina Lazo jako dorosła kobieta (źródło)
Skorzystaj z oferty sklepu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.