W XIX wieku „baby z wąsami” czy też mężczyzn z biustem, a mówiąc delikatniej osoby transseksualne pokazywano w cyrkach, czasem też w teatrach wynajętych dla urządzenia wystaw rzeczy osobliwych. Wystawiano ich obok karłów, kobiet z wielkimi stopami, dzieci – małp, albinosów i wypchanych krokodyli.

Ludzie od wieków pragnęli sensacji, a ten kto potrafił jej dostarczyć, zarabiał pieniądze. O oddaniu dziecka do cyrku decydowały matki wstydzące się „potworka”, którego urodziły. A potem…? A potem już na wszystko było za późno, to jest na powrót do społeczeństwa. Ludzie z tzw. dobrych domów nie tolerowali bowiem brzydoty i odmienności. Zresztą do tej pory mamy z tym problem.

Półnegliż na dwóch poniższych zdjęciach i dość wyszukane pozy nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z osobami występującymi na scenie.

Choć zdarzały się także zdjęcia mężczyzn przebranych za kobiety robione dla zabawy czy też na potrzeby teatralnych przedstawień.

Poniżej dwa zdjęcia zrobione zapewne dla żartu.

Niestety dziś nie zawsze możemy powiedzieć, czy zdjęcie przedstawia osobę transseksualną, czy też raczej jest żartem panów z wyższych sfer zabawiających się w dość osobliwy sposób.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.