Myrtle Corbin, znana jako „czworonożna kobieta” urodziła się w 1868 roku, w Lincoln County, w Stanach Zjednoczonych.

Myrtle urodziła się z chorobą nazywaną fachowo dipygus dibrachius tetrapus, bądź posterior dychotomia lub także jako schizorachis subvariety. Dziewczynka przyszła na świat z dwoma miednicami i z dwoma parami nóg. Podwójne narządy były wynikiem wchłonięcia w okresie prenatalnym przez dziewczynkę ciała jej siostry bliźniaczki.

Jest to zjawisko tzw. bliźniaków pasożytniczych, które powstają w skutek zaburzeń w okresie rozwoju embrionalnego. Zazwyczaj wtedy rodzą się tzw. zroślaki czyli dzieci zrośnięte ze sobą, mające tylko jeden narząd wewnętrzny. Sytuacja, w której rodzi się dziecko z dodatkowymi kończynami jest bardzo rzadka.

Corbin po urodzeniu była w stanie poruszać obiema parami nóg, jednak sprawną nogę całkowicie miała tylko jedną.Ojciec Myrtle jeździł z nią w tutournee po całym kraju. Wystawiając ją jako rzadki okaz na różnych pokazach. Zbili na tym razem nawet niezłą sumę pieniędzy. Dziewczyna była w stanie zarobić nawet do 450 dolarów tygodniowo.
W wieku 19 lat wyszła za mąż za lekarza, Clintona Bicknella. Urodziła mu cztery córki i syna. Czworonożna kobieta zmarła 6 maja 1928 roku, w otoczeniu przyjaciół i rodziny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.