Baba Wanga (właściwie: Wangelia Pandewa Dimitrowa) to ur. 3.10.1911 r. i zm. 11.08.1996 r., bułgarska jasnowiczka, znana z bardzo trafnych przepowiedni dla Polski i innych krajów dotyczących przyszłości, ponieważ na podstawie informacji od jej zwolenników przepowiednie te charakteryzowały się nawet 80% trafnością.

Baba Wanga i jej przepowiednie. Co się wydarzy w 2019 roku i kolejnych  latach? Wiele wizji Baby Wangi się sprawdziło! | Echo Dnia Radomskie

Niespotykane zdolności Baby Wangi nie zostały do końca wyjaśnione, tym bardziej, że w wieku 13 lat uległa ona groźnemu wypadkowi, który odcisnął piętno na jej przyszłym życiu. Została wówczas porwana przez trąbę powietrzną i rzucona na ziemię. Po odzyskaniu przytomności nie mogła otworzyć oczu zalepionych piaskiem. Biednych rodziców Wangelii nie było stać na jej przewiezienie do lekarza, przez co zupełnie straciła ona wzrok.

Baba Wanga - jasnowidząca i niewidoma mistyczka, prorokini XX wieku

Dar jasnowidzenia Baby Wangi

Dar jasnowidzenia Baby Wangi ujawnił się ok. 1940 roku po cudownym ozdrowieniu z zapalenia opłucnej. Wtedy to przypadkowo napotkanym ludziom zaczęła ona w niesamowicie trafny sposób przepowiadać ich przyszłość oraz diagnozować choroby. Szerszej społeczności zaczęła być znana po przewidzeniu, że w kwietniu 1940 r. rozpocznie się w Jugosławii wojna.

Gdy 6 kwietnia 1940 r. opowiedziana sąsiadkom przepowiednia stała się faktem, zaczęła ściągać do jej domu tłumy ludzi. Wśród wielu innych trafnych wizji dotyczących wydarzeń historycznych, Babie Wandze przypisuje się m.in. przewidzenie katastrofy w Czarnobylu, upadku ZSRR czy wreszcie zatonięcia okrętu Kursk i ataku terrorystycznego na World Trade Center.

Grób Wangi w Rupite

Od 1967 roku Baba Wanga za swoje usługi pobierała wynagrodzenie, które zostało jej przydzielone przez władze Bułgarii. Jeśli chodzi o sposób, w jakie przewidywała przyszłość, Baba Wanga tłumaczyła swoje przepowiednie tym, że kontaktowała się z bytami duchownymi, które nie są widoczne dla zwykłych ludzi. Miały one jej przekazywać informacje zarówno z przeszłości, jak i przyszłości, na podstawie których formułowała ona swoje wizje.

Przepowiednia końca świata według Baby Wangi

Przepowiednie Baby Wangi zostały spisane na ponad 3000 lat w przód. Można w nich odnaleźć precyzyjnie, w stosunku do lat, terminy wystąpienia najważniejszych wydarzeń. W licznych zestawieniach przepowiedni Baby Wangi można znaleźć m.in. przepowiednie dotyczące III wojny światowej, który ma nastąpić po upadku Syrii, zmian klimatycznych oraz zdarzeń związanych z eksploracją kosmosu.

Wśród nich na samym końcu, bowiem w 5079 roku, znajduje się koniec świata. Ma on nastąpić tuż po tym, jak naukowcy odkryją granicę wszechświata i zdecydują się na jej przekroczenie pomimo licznych sprzeciwów ludzi.

Baba Vanga (1976)

Znachorka zmarła w Petriczu na raka piersi (nie pozwoliła się operować) i została pochowana we wsi Rupite, w pobliżu Kaplicy Św. Paraskewii, której była fundatorką. Na mocy testamentu jej dom w Petriczu przekształcono w muzeum, które otwarto 5 maja 2008.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.